راهنمای استفاده از پارسکدرز - چطور از بین پیشنهاد قیمت‌های ارائه شده بهترین را انتخاب کنم؟

امروز 28 شهریور 1398

خریدار در زمان ثبت پروژه در سایت یک بازه قیمت - که نشان دهنده اندازه پروژه است - را مشخص می‌کند. هر یک از مجری‌ها با بررسی شرح پروژه، مهارت‌های مورد نیاز و ... مبلغی را به عنوان دستمزد پیشنهاد می‌دهند. آن مبلغ می‌تواند در بازه قیمت منتخب خریدار یا بیشتر از آن باشد. شما به عنوان خریدار می توانید مطمئن باشید که به دلیل رقابتی بودن محیط سایت سطح قیمت های پیشنهادی در پارسکدرز از نُرم بازار و قیمت هایی که توسط شرکت ها و اشخاص خارج از محیط اینترنت پیشنهاد می شود پایین تر است. اما گاهی قیمت‌های پیشنهاد شده بسیار متفاوت از هم و با اختلاف زیاد از میانگین مطرح می‌شوند که می‌تواند انتخاب مجری را دشوار کند.


اما علت متفاوت بود پیشنهادهای قیمت چیست؟

- کافی نبودن توضیحات پروژه:
زمانی که توضیحات پروژه را می‌نویسید باید به صورت کامل تمام نیازمندی‌ها را دسته‌بندی و لیست کنید. زمانی که مجری متن توضیحات پروژه را می‌خواند باید براساس این توضیحات، زمان مورد نیاز و هزینه را برآورد کند. بنابرین باید با مجری صحبت کنید تا اطمینان حاصل کنید که توضیحات پروژه را به درستی متوجه شده و برآن اساس پیشنهاد قیمت را ارسال کرده است.


مجری تازه‌کار:

تعدادی از مجریان ، افرادی هستند که به تازگی کار خود را شروع کرده‌اند، اما در عین حال تخصص کافی و لازم برای انجام کار شما را دارند. این مجریان تازه‌کار با توجه به اینکه رزومه کاملی ندارند که گویای توانایی‌هایی آن‌ها باشد ممکن است برای جلب توجه شما و بدست آوردن کار، قیمتی رقابتی را پیشنهاد دهند که پایین‌تر از قیمت سایر مجریان باشد.

حال با توجه به این تفاوت‌ها در قیمت‌های پیشنهادی چطور بهترین مجری را انتخاب کنیم؟
دو نکته وجود دارد که پیش از انتخاب هر پیشنهاد قیمت باید مورد توجه قرار گیرد.


1-    بدون صحبت کردن با مجری هیچ قیمت بالا، پایین یا متوسطی را نپذیرید.
2-    کلید اصلی انتخاب مجری قیمت پیشنهادی +بررسی رزومه مجری + صحبت کردن با مجری است.

 

دلیل اهمیت این دو نکته چیست؟
-    بررسی رزومه:
در زمان انتخاب پیشنهاد قیمت بررسی رزومه مجری (فریلنسر) را فراموش نکنید. در پروفایل کاربران در سایت پارسکدرز علاوه بر قسمتی که خود فرد در مورد سوابق کاری و مهارت‌هایش می‌نویسد بخش دیگری وجود دارد که در آن سابقه فعالیت کاربر درسایت شامل: پروژه‌های انجام شده، امتیاز و نظر خریداران آن پروژه‌ها، قیمت پروژها، درخواست‌های داوری و علت لغو پروژه و ... وجود دارد. با بررسی این رزومه دید کلی و دقیقی در مورد توانمندی‌ها و اخلاق کاری مجری به دست می‌آورید و می‌توانید باآگاهی مجری را انتخاب کنید.


-    صحبت کردن با مجری:
باید با مجری صحبت کنید تا اطمینان حاصل کنید که توضیحات پروژه را به درستی متوجه شده و برآن اساس پیشنهاد قیمت را ارسال کرده است. فراموش نکنید که انجام پروژه تنها شروع کار است و شما پس از انجام پروژه به پشتیبانی و آموزش نیاز خواهید داشت. پس زمانی که شما پیش از سپردن کار به مجری با او صحبت می کنید مسایل زیادی را در مورد او و کارش متوجه می‌شوید. او چقدر پی گیر است؟ چقدر سریع به پرسش های شما پاسخ می دهد؟ آیا برای پاسخ دادن به سوالات، شما را چندین روز منتظر می گذارد؟ آیا به دنبال خارج کردن کار از سایت و دور زدن قوانین است؟ این مسائل میزان قابل اعتماد بودن ، در دسترس بودن و مسئولیت پذیر بودن مجری را مشخص می‌کند.