راهنمای استفاده از پارسکدرز - داوری چیست و چه زمانی باید درخواست داوری دهیم؟

امروز 28 شهریور 1398

پارسکدرز به عنوان رابط بین خریدار (کارفرما) و مجری (فریلنسر) فعالیت می‌کند و همواره سعی در تسهیل برقراری ارتباط و انجام معاملات و همچنین برقراری امنیت مالی میان هر دو طرف را دارد. در صورت پیش آمدن هرگونه بحث و اختلاف میان طرفین که قادر به حل آن نباشند می‌توانند از تیم داوری پارسکدرز کمک بگیرند. تیم داوری با بررسی متن درخواست ( حکم قرارداد را دارد)، توافقات انجام شده در بخش مبادله پیام سایت که به عنوان متمم بر قرارداد تلقی می شودو همچنین در صورتی که پروژه ارسال شده باشد با بررسی آن و نهایتا مکالمه با طرفین در بخش گفتگوی درخواست داوری رای را صادر و در مورد آزاد سازی یا لغو وجه موجود در گروگذاری تصمیمگیری خواهد کرد. پیگیری درخواست‌های داوری در روزها و ساعت‌های کاری انجام می‌شود و ممکن است مشمول مرور زمان شود.

در مواردی که تیم داوری پارسکدرز به دلایلی شامل و نه محدود به پیچیدگی های فنی و غیر فنی، احتمال عدم توانایی در حفظ حقوق طرفین را بدهد می تواند از انجام داوری خوداری نموده و طرفین را به مراجع قضایی قانونی و رسمی هدایت کند تا ایشان نسبت به حل اختلاف اقدام کند.

هنگامی که پروژه به داوری برود تنها داور است که می تواند در خاتمه اقدام به ثبت امتیاز و نظر کند و در این حالت طرفین نمی توانند به دیگری امتیاز و رای دهند.

 

در داوری حق با خریدار است یا با مجری؟

گاهی پس از پایان پروسه داوری و صدور رأی، کاربرها پارسکدرز را به جانب‌داری محکوم و اظهار می‌کنند که همیشه حق را به فریلنسر/ کارفرما می‌دهید. نیاز است که این مسئله روشن شود که در بستر پارسکدرز کارفرما (خریدار) و فریلنسر (مجری) هر دو به یک اندازه برای ما اهمیت دارند و وجود هر دوی آن‌هاست که ادامه کار پارسکدرز را امکان‌پذیر می‌کند. داوری در پارسکدرز کاملاً رایگان است و هدف آن برقراری عدالت میان همه کاربرها است و در ادامه دلایل آن بیان خواهد شد.

  • منبع اصلی درآمد سایت از کسر کارمزد از پروژه‌های انجام‌شده است، بنابراین هر پروژه‌ای که لغو می‌شود امکان کسب درآمد از آن پروژه از دست می‌رود پس اگر داوری پارسکدرز با جانب‌داری از کارفرماها پروژه‌ها را لغو کند، امکان کسب درآمد را از خود سلب خواهد کرد.
  • با توجه به فضای رقابتی موجود و تعداد کم نیروهای انسانی خوب، تضییع حقوق فریلنسرها مستقیماً به پارسکدرز لطمه وارد خواهد کرد چراکه اگر پیشنهادی برای پروژه‌ها وجود نداشته باشد تعداد کارفرماها به‌تدریج کم خواهد شد.
  • اگر بدون دلیل منطقی بارأی داوری پروژه تأیید شود و وجه به مجری پرداخت شود، موجب نارضایتی و بی‌اعتمادی خریداران به پارسکدرز خواهد شد و این بی‌اعتمادی در مرور زمان باعث کاهش پروژه‌های سایت و درنتیجه کاهش درآمد پارسکدرز خواهد شد.

بنابراین در زمان صدور رأی، داورها همواره جانب عدالت را نگه خواهند داشت زیرا رعایت عدالت بهترین راهکار برای جلب رضایت هر دو طرف کارفرما و فریلنسر و افزایش اعتماد کاربران است.

 

تفاوت تیکت پشتیبانی با داوری

درخواست داوری تفاوت‌هایی با درخواست پشتیبانی دارد. اولین و مهمترین تفاوت آن این است که در درخواست داوری هر دو طرف (خریدار و مجری) حضور دارند و می‌توانند پیام ارسال کنند و پاسخگوی سوالات یکدیگر باشند. البته امکان ثبت درخواست داوری به صورت خصوصی یا ارسال پیام خصوصی برای طرفین وجود دارد.
تفاوت دیگر اینکه درخواست مربوط به یک پروژه باید از روی آن پروژه ثبت شود و در هر درخواست داوری تنها در مورد آن پروژه صحبت و تصمیگیری خواهد شد.