راهنمای استفاده از پارسکدرز - نحوه تعامل با طرف مقابل و رعایت ادب

امروز 28 شهریور 1398

یکی از ملزومات زندگی اجتماعی رعایت ادب و احترام متقابل است. هیچ کس در محیطی که ادب حکم فرما نیست احساس آرامش و راحتی ندارد، خصوصا اگر آن محیط یک محیط کاری باشد. متاسفانه در جامعه مجازی که روابط از حالت رو در رو خارج می‌شود و شناخت از افراد تنها به نام، ایمیل و عکس پروفایل آنها محدود می‌شود انسان‌ها راحتتر خوی خودشان را نشان می‌دهند و به راحتی بدون رعایت شان محیط و طرف مقابل شروع به بی‌ادبی می‌کنند.


آیا تا به حال فکر کرده اید که “هزینه رعایت نکردن ادب چقدر است؟”

- در زمان دریافت پیشنهاد قیمت

در برخی از پروژه های پیشین دیده شده زمانی که خریدار پیشنهاد قیمتی بالا از سوی مجری (فریلنسر) دریافت می کند شروع به بی ادبی و توهین به شخص مقابل می کند. بله این امکان وجود دارد که مجری به دلیل نداشتن تعریف درستی از پروژه این قیمت را ارسال کرده است، اما به این موضوع هم فکر کرده اید که شاید مجری امکان و یا پشتیبانی خاصی را برای شما در نظر گرفته است؟ شاید تنها با صحبت کردن و پرسیدن علت، با آن مجری بر سر قیمتی مناسب به توافق برسید یا متقاعد شوید که سطح قیمت را افزایش دهید.

- وجود نقص یا ایرادی در پروژه

در پارسکدرز کلیه گفتگوهای شما قبل از گروگذاری و پس از آن در قسمت پیام ها ذخیره می شود و طرفین پروژه و تیم پارسکدرز به آن دسترسی دارند. بنابرین زمانی که شما متوجه نقصی در پروژه می‌شوید و یا خریدار درخواست مواردی بیش از توافق اولیه را دارد، تنها کافی است به پیام ها رجوع کنید و به شخص مقابل قراردادهایتان را یادآوری کنید. در نهایت در صورت عدم توافق می توانید درخواست وساطت/ داوری دهید. آیا هنوز نیاز به بی ادبی است؟ در پارسکدرز بارها شاهد بوده ایم که مشکلات به دلیل خوش اخلاقی طرفین به سرعت حل شده اند.

- در داوری
زمانی طرفین پروژه به داوری می آیند که مشکلی در روند انجام پروژه وجود داشته باشد و دو طرف به تنهایی توانایی حل آن را نداشته باشند. در این مرحله تیم داوری با بررسی پیامها ، موارد تحویل داده شده تا آن روز و صحبت با طرفین پروژه، رای خود را صادر می کند. هر دو طرف حق صحبت کردن و بیان نظر و مشکلات را خواهند داشت. سوال این است که در این پروسه توهین و بی ادبی چه کمکی به روند داوری خواهد داشت؟ در صورت مشاهده توهین، بی ادبی و هتک حرمت داوری به صلاحدید خود و در جهت حکم فرمایی ادب یک هفته رسیدگی به امور را تعویق خواهد انداخت. در صورتی که اصرار به توهین و بی ادبی برای داوران پارسکدرز محرز شود حساب کاربری شما محدود خواهد شد.

حتی اگر شما برای بی‌ادبی کردن متحمل هیچ ضرری نشوید آیا شخصیت اجتماعی شما اجازه این کار را به شما می دهد؟ آیا بعد از این کار هنوز می توانید به خود لقب حرفه ای بدهید؟ آیا به عنوان یک فعال در جامعه مجازی اجازه ورود به این فضا را به کودکان و خانواده خود می دهید؟