راهنمای استفاده از پارسکدرز - چرا از فریلنسرها برای فعالیت هزینه دریافت می شود؟

امروز 28 شهریور 1398

برای بیش از 7 سال در پارسکدرز هیچ هزینه‌ی اجباری‌ای برای عضویت فریلنسرها دریافت نمی شد و تنها مبلغی به عنوان پورسانت از پروژه های موفق آنان کسر می شد. به مرور زمان با اعتراض های مکرر کارفرمایان در خصوص سطح کیفی فریلنسرها و همچنین اعتراض موازی فریلنسرهای توانمندتر در خصوص تخریب بازار توسط فریلنسرهای تازه کار ناچار به تصمیم گیری و انتخاب راه حل هایی برای بهبود شرایط شدیم. بر همین اساس و با مشاهده الگوهای موفق بسترهای فریلنسینگ بین المللی یک نتیجه بدیهی حاصل شد: بهتر است برخی از فعالیت ها مشمول پرداخت هزینه شود. اما چرا؟

  • پرداخت هزینه عضویت یا ارتقا سطح کاربری موجب تعهد بیشتر از سمت مجریان می شود. این مسئله به لحاظ آماری طی 3 سال اخیر به ما اثبات شده است.
  • فریلنسری که به توان خود ایمان داشته باشد و برای خود سطحی بالاتر قائل باشد نسبت به پرداخت هزینه سطح کاربری مناسب اقدام می کند.
  • بر خلاف گذشته که هر فریلنسر با هر سطح کاربری می توانست بی نهایت پروژه همزمان داشته باشد، این بار با قرار گیری  در سطوح کاربری علاوه بر رعایت عدالت شانس موفقیت پروژه ها افزایش می یابد. تعدد پروژه های در دست انجام یک فریلنسر در قدیم باعث بروز مشکللاتی شده بود.
  • پرداخت هزینه خدمات باعث افزایش گردش مالی پارسکدرز و در نتیجه ارائه خدمات بهتر شده است. ساعات پشتیبانی پارسکدرز نیز طی سه سال اخیر افزایش چشم گیری داشته است.

نکته: البته کماکان شانس فعالیت برای فریلنسری که در هیچ یک از سطوح کاربری پولی قرار ندارد طبق شرایطی که در لینک زیر آمده است میسر است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص سطوح کاربری فریلنسرها به آدرس زیر مراجعه کنید:

https://parscoders.com/premium

 

چرا از پاداش کارمزد کسر می شود؟

در سال‌های ابتدایی فعالیت پارسکدرز  پرداخت پاداش مشمول کسر کارمزد نبود اما برخی از کارفرمایان و فریلنسرهای سودجو با تعیین یک مبلغ پایین و سوری برای گروگذاری و سپس پرداخت مبلغ اصلی در قالب پاداش در تلاش برای دور زدن پارسکدرز و کسر پورسانت بودند. بر همین اساس و به جهت جلوگیری از این مورد تصویب شد تا از پاداش های پرداختی مشابه پروژه کارمزد کسر و بر اساس مبلغ پاداش مشابه پروژه ها به امتیاز خام مجری افزوده شود و در رتبه و امتیاز فریلنسر اثر مثبت به جای بگذارد.

 

آموزش نحوه‌ی پرداخت پاداش