راهنمای استفاده از پارسکدرز - چطور اولین پروژه را بدست بیاورید؟

امروز 28 شهریور 1398

زمانی که به عنوان یک فریلنسر در سایت‌های فریلنسینگ شروع به فعالیت می‌کنید، بدست آوردن اولین پروژه کمی سخت‌تر از بدست آوردن پروژه‌های بعدی است. به این علت که خریدارها در زمان انتخاب مجری اولویت را مجریانی قرار می‌دهند که در سایت سابقه کار دارند و پروژه‌ای را با موفقیت به انجام رسانده‌اند.

در ادامه مواردی که انجام آن‌ها به دست آوردن اولین پروژه را راحت‌تر می‌کند را بیان می‌کنیم.

 

1. نام و آواتار مناسب انتخاب کنید.

نتیجه تحقیقات نشان می‌دهد که هر فریلنسر در برخورد اول تنها 7 ثانیه فرصت دارد تا بهترین تاثیر را روی کارفرما داشته باشد. نام و آواتار شما اولین چیزهایی است که خریدار با آن برخورد می‌کند، بنابراین نیاز است که آواتار و نام کاربری مناسبی انتخاب کنید تا بتوانید حس اعتماد را در همان ثانیه‌های اول ایجاد کنید. (عکس پروفایل شما نشان دهنده شخصیت حرفه‌ای شما! )

 

2. رزومه خود را تکمیل کنید، مهارت‌ها را با دقت انتخاب کنید و نمونه کارهای خود را در سایت قرار دهید

در زمان انتخاب مجری (فریلنسر) خریدار تمایل دارد مطمئن شود که فریلنسر مورد نظر پیش از این پروژه‌های مشابهی را انجام داده یا درزمینهٔ پروژه تخصص کافی دارد؛ بنابراین رزومه کامل و نمونه کارهای مرتبط می‌تواند خریدار را متقاعد کند که پروژه را به شما بسپارد.( راهنمای تکمیل پروفایل )

 

3. حساب کاربری خود را ارتقا دهید

ارتقاء حساب کاربری علاوه بر اینکه امکانات خاصی را برای شما فراهم می‌کند که کار در سایت را برای شما آسان‌تر می‌کند، این حس را به خریدار القا می‌کند که شما فریلنسینگ را به‌عنوان یک شغل جدی در نظر گرفته‌اید.

 

4. لیست درخواست‌‌های پروژه را بررسی کنید و برای پروژه‌هایی که در انجام آن‌ها تخصص دارید پیشنهاد قیمت ارسال کنید

برای به دست آوردن پروژه اولین قدم این است که فهرست پروژه های باز را بررسی کنید و پروژه‌هایی که توانایی انجام آن را دارید را بررسی کنید و برای آن‌ها پیام و پیشنهاد قیمت ارسال کنید. پیشنهاد قیمت مناسب یکی از مهم‌ترین مسائل برای به دست آوردن پروژه است. جالب است بدانید که پیشنهاد قیمت خیلی بالا یا خیلی پایین هر دو به یک اندازه خریدار را دلسرد می‌کند. ( ۸ نکته مهم برای یک پیشنهاد قیمت تاثیرگذار)

 

5. برای ایجاد اعتماد ضمانت تخصص پیشنهاد دهید

یکی از راهکارهایی که برای جلب رضایت کارفرما در نظر گرفته‌شده، پیشنهاد ضمانت تخصص است. زمانی که یک فریلنسر می‌داند که تخصص و تعهد کافی برای انجام پروژه را ندارد، کمتر حاضر می‌شود که وجه ضمانت را پرداخت کند؛ بنابراین با پیشنهاد ضمانت تخصص به خریدار نشان ‌دهید که مهارت کافی دارید و در انجام پروژه متعهد هستید.

(ضمانت تخصص چیست و چه فایده‌ای دارد؟)

 

6. قوانین سایت را بررسی و آگاهانه فعالیت کنید

هیچ‌چیز به‌اندازه‌ی زیر پا گذاشتن قوانین نمی‌تواند باعث تخریب چهره شما در نظر کارفرماها شود. همچنین سرپیچی از قوانین در سایت پارسکدرز بی‌پاسخ نخواهد ماند و می‌تواند عواقبی مانند جریمه نقدی و مسدود شدن حساب کاربری‌تان را به همراه داشته باشد؛ بنابراین با متعهد بودن به قوانین اعتماد خریدار را جلب کنید تا ترغیب شود که پروژه را به شما بسپارد.

 
با انجام موارد ذکرشده شانس خود را برای به دست آوردن اولین پروژه به میزان زیادی افزایش می‌دهید. داشتن مهارت‌ مذاکره در کنار تخصصتان می‌تواند به دست آوردن پروژه را آسان‌تر کند. در پایان خواندن این مطلب هم برای شما مفید خواهد بود.