راهنمای استفاده از پارسکدرز - برونسپاری به چه معناست و چه مزایایی دارد؟

امروز 28 شهریور 1398

هنگامی که یک شرکت یا سازمان بخشی از کارها یا فعالیت‌های کسب و کار خود را به یک شخص یا تیم در بیرون از شرکت یا سازمان خود بسپارد این عمل را برون‌سپاری (Outsourcing) می‌نامند.

برون‌سپاری به عنوان راه حلی برای مشکلات پیرامون استخدام نیرو و مدیریت کارمندان مطرح می‌شود. به عنوان مثال: یکی از این مشکلات یافتن نیروی کار متخصص است. مشکل از آن‌جا سرچشمه می‌گیرد که در هر گرایش خاص، نیروهای متخصص محدودی وجود دارند، بعلاوه افراد متخصص معمولا بیکار یا جویای کار نیستند یا در یک شرکت مشغول به کار هستند یا مدیر شرکت و تیمشان هستند و به همین دلیل امکان جذب و استخدام آن‌ها به راحتی ممکن نیست.

مشکل دیگری که پیرامون استخدام نیرو وجود دارد فراهم کردن محیط و تجهیزات کار برای آن نیرو است که همگی نیاز به صرف هزینه دارد، در حالی که ممکن است مدت زمان همکاری با آن شخص دائمی نباشد و پس از انجام یک پروژه خاص یا یک مدت زمان مشخص به پایان برسد.

اما راه حل برون‌سپاری برای از میان برداشتن این مشکلات چیست؟

اولین و موثرترین فایده از بین بردن محدودیت مکانی است، به این صورت که گزینه‌های استخدام را از افراد متخصص شهرتان به کل افراد متخصص کشور افزایش می‌دهد. همچنین نیاز به فراهم کردن محیط کار و هزینه‌های تجهیز آن را از بین می‌برد.

 

مزایای برون سپاری:
  • دسترسی به تعداد زیاد نیرو و تیم متخصص به دلیل از بین رفتن محدویت مکانی
  • صرفه‌جویی در هزینه استخدام نیرو و پرداخت حقوق
  • عدم نیاز به فراهم کردن مکان و تجهیزات کار برای نیرو و تیم
  • تسریع انجام کار به دلیل برنامه کاری انعطاف پذیر و تمرکز بیشتر