راهنمای استفاده از پارسکدرز - توصیه هایی برای مجریان پس از دریافت پروژه

امروز 28 شهریور 1398

زمانی‌که کارفرما فریلنسر مورد نظر خود را انتخاب می‌کند و پروژه را به او می‌سپارد مشتاق است که در جریان روند و پیشرفت کار قرار بگیرد. در این میان نکات و مواردی وجود دارد که با رعایت آن‌ها می‌توان روابط بهتری با کارفرما برقرار ساخت و پروژه را با تعامل بهتر و رضایت بیشتر به سرانجام رساند.

به موقع از وقایع و رخدادها(نوتیفیکیشن‌ها) مطلع شوید
هر زمان که اتفاقی در حساب کاربری شما رخ ‌دهد متناظر با آن رخداد، یک پیام آگاهساز برای شما ارسال می‌شود. اگر به موقع از این رخداد مطلع شوید این فرصت را خواهید داشت که به موقع اقدام کرده و ارتباط دوطرفه و خوبی برقرار کنید. بدون شک این عکس العمل شما در ایجاد حس مثبت و اعتماد خریداران به شما مفید خواهد بود.
روش پیشفرض برای آگاهسازی کاربران از رخدادها ارسال ایمیل است، اما امکان دریافت نوتیفکیشن بر روی تلفن همراه و امکان اتصال رخدادهای پارسکدرز به تلگرام نیز برای آگاهسازی سریعتر شما نیز در نظر گرفته شده‌است. در صورتی که مایل باشید گزینه های اطلاع رسانی را مطابق میل خود تنظیم کنید به صفحه تنظیمات اطلاع رسانی مراجعه کنید.


بلافاصله بعد از گروگذاری خریدار را در جریان شروع پروژه قراردهید
وقتی که خریدار پیشنهاد قیمت شما را می‌پذیرد و پروژه را به شما می‌سپارد زمان آن است که از وی بابت انتخاب شما به عنوان مجری تشکر کرده و او را در جریان برنامه‌ریزی خود برای انجام پروژه قرار دهید. مواردی از قبیل اینکه کار بر روی پروژه را چه زمانی آغاز خواهید کرد یا زمانبندی تحویل هریک از فازهای پروژه به چه صورت خواهد بود می تواند در ادامه به خریدار گفته شود.


در طول مدت زمان انجام پروژه در دسترس باشید
زمانی که شما درحال انجام پروژه‌ای هستید اما خریدار را در جریان پیشرفت کار قرار نمی‌دهید یا پاسخگوی پیام‌های او نیستید این حس را به خریدار القا می‌کنید که پروژه رها شده یا به اندازه کافی جدی گرفت نشده است. بنابرین تلاش کنید که خود را در موقعیت خریدار تصور کنید. ممکن است پروژه‌ای که ایشان به شما سپرده تعیین کننده و حیاتی باشد و عدم دریافت پاسخ به موقع سبب بروز حس بد و عدم اطمینان در در خریدار شود.


چون نوشتار لحن ندارد لازم است پیام‌ها را با خوشرویی و احترام بنویسید
در پارسکدرز ارتباط میان کارفرما و فریلنسر به صورت نوشتاری و از طریق ارسال پیام و چت آنلاین انجام می‌شود. در ارسال پیام به صورت متنی امکان انتقال حس و لحن وجود ندارد، بنابرین اگر پیام‌ها بدون استفاده از کلماتی که حس احترام و آرامش را القا می‌کنند نوشته شود ممکن است لحن شما اشتباه برداشت شود و باعث بروز سوتفاهم گردد.

از طرف دیگر شرایط زندگی یک فریلنسر با شرایط زندگی روتین یک کارمند متفاوت است. بنابرین شرایط از نظر محاسبه درآمد ماهیانه، مدیریت و زمانبندی پروژه و … برای فریلنسرها متفاوت است. در ادامه نرم افزارهایی را به شما معرفی خواهیم کرد که با استفاده از آنها راحتتر می‌توانید جنبه های مختلف زندگی و کار را برنامه ریزی کرده و تحت نظر داشته باشید.


حسابداری شخصی
همانطور که گفته شد درآمد ماهانه فریلنسرها ثابت نیست و از مجموع درآمد حاصل از انجام چند پروژه محاسبه می شود. بنابرین این مبلغ ممکن است در ماه های مختلف بسیار متغییر باشد. برای محاسبه این درآمد می‌توانید از سیستم های حسابداری شخصی استفاده کنید. این سیستم های حسابداری اپلیکشن هایی برای گوشی‌های اندرویدی و آیفون دارند که دسترسی لازم به مخارج و درآمدها را در هرزمانی ممکن می‌کند. از نمونه آن ها می‌توان جیب ،کیف پول محک  و حسابداری پارمیس همراه را نام برد. اپلیکشن رایگان حسابداری شخصی هلو هم گزینه خوبی برای محاسبه درآمد و هزینه ها در گوشی های اندرویدی است. درصورتی که تمایل به استفاده از این اپلیکیشن‌ها ندارید ساخت یک جدول و محاسبه درآمد و مخارج در نرم افزار اکسل (Microsoft Excel و Google Sheets) راه حل خوبی است.

مدیریت پروژه
یکی مراحلی که در ابتدای شروع به کار بر روی هر پروژه باید انجام شود شکستن پروژه به کار‌های کوچک است. این کار تخمین زمان و پیاده سازی پروژه را آسانتر میکند. بعد از این که پروژه به کارهای کوچک و مدت دار تبدیل شدند، زمان استفاده از ابزارهای مدیریت پروژه است. با استفاده از این ابزارها می‌توانید با یک نگاه مشاهده کنید که چه میزان از کل پروژه به پایان رسیده و هر کار در چه مرحله ای قرار دارد، همچنین متوجه شوید که آیا پیشرفت کارها بر اساس زمان بندی بوده یا نیاز است با افزایش ساعت‌های کاری تاخیر پیش آمده را جبران کنید. ترلو و تسکولو در میان سایر ابزارهای مدیریت پروژه شناخته شده تر هستند.


تقویم
زمانی که فرد در خارج از محیط اداری و به صورت یک فریلنسر فعالیت می‌کند مسئولیت برنامه‌ریزی فازها و سررسیدهای پروژه به عهده خود اوست. اگر فریلنسر به صورت همزمان در حال انجام چند پروژه باشد یا پروژه ای بزرگ در دست داشته باشد زمانبندی مناسب و تکمیل پروژه در موعد مقرر می‌تواند یک چالش باشد. در پارسکدرز زمان شروع و مهلت تحویل در بخش پایین مکالمات آن پروژه نوشته شده است که فریلنسر باید زمان تحویل پروژه را بر اساس آن برنامه ریزی کند. برای برنامه‌ریزی دقیق‌تر و پیگیری پروژه بر اساس زمان می‌توانید از Google Calendar استفاده کنید. پروژه و فازهای آن را زمان بندی کنید و یادآورهای مناسب تنظیم کنید. تا در هر زمان یک دید و آگاهی کلی در مورد پروژه داشته باشید.