تمرین درس ریاضیات مهندسی (۸۷۶)

تا الان برای این درخواست   0   پیشنهاد توسط فریلنسرهای سایت ارسال شده است.
اگر شما هم نیازمند چنین پروژه ای هستید کافی است عضو شوید و درخواست دهید.


در پارسکدرز کارفرمایان سفارش پروژه می دهند تا توسط متخصصین عضو با قیمتی رقابتی انجام شود.


شرح پروژه:

سلام وقتتون بخیر ،ببخشید من برای درس ریاضیات مهندسی یه تمرین دارم  :

دیتاست iris d   بعدی با n نمونه موجود است می خواهيم برای داده ها   يک نماينده مانند C پيدا کنيم به گونه ايی که نرم (Norm) فاصله C تا هر نمونه حداقل شود (در حالت چند متغيره فاصله را با استفاده از نرم حساب می کنيم،norm اول برای همینه و norm دوم بجای فاصله است.

صورت سوال اینه:

قرار هست یک نماینده انتخاب کنیم برای داده هامون. 

حالا معیارهای مختلفی هست. مثلا من میگم اونی رو میخوام جمع توان ۲ فاصله اقلیدسی نمونه ها ازش مینیمم بشه.

پس باید یدونه c بگیریم و بعد بگیم فاصله اقلیدسی هر نمونه از این چی میشه (نرم ۲)؟ 

یعنی من معیار فاصله نمونه هام تا نماینده رو گرفتم نرم ۲. حالا میشه نرم های مختلفی گرفت (نرم ۰, نرم ۱, نرم ۲ و نرم بی نهایت) 

حالا که فاصله هارو دارم, انگار یک بردار خطا دارم. حالا میخوام ایک خطا رو کاهش بدم -> میگم نرم این بردار ر. کاهش بدم. یبار نرم ۰, یبار نرم ۱, نرم ۲ و نرم بی نهایت. 

جمعا میشه ۱۶ حالت دیگه, 

ولی همین ۸ تایی که گفتن رو میخوان به عنوان تمرین.

حالا برای پیدا کردن c ای که این نرم هارو کاهش بده باید دنبال یک راه حل باشم, همشونو نمیشه راحت مشتق گرفت و یا تحلیل کرد و حل کرد, شاید لازم باشه مثلا ازین ternary search استفاده کنیم مثلا,

هشت مورد بود:

1- norm 1 + norm 2

2- norm 1 + norm inf

3- norm 2 + norm 0

4- norm 2 + norm 1

5- norm 2 + norm inf

6- norm inf + norm  0

7-norm inf + norm 1

8-norm inf + norm 2


+8500
+60791

پارسکدرز چی هست و چه کارهایی در اون انجام میشه؟

ما رابط تقاضا و اجرا هستیم. در پارسکدرز خریداران درخواست خود را به صورت عمومی یا خصوصی مطرح می کنند تا توسط مجریان انجام شود. هر کاری که بتوان در بستر اینترنت انجامش داد. کارهایی از قبیل:

فعالیت به عنوان مجری یا فریلنسر

اگر توانایی انجام کارهای سفارش داده شده از جانب خریداران رو داری می تونی اقدام به کسب در آمد از پارسکدرز کنی. از تایپ و ترجمه گرفته تا طراحی گرافیکی، برنامه نویسی و پیاده سازی سیستم های بزرگ.

پارسکدرز با استفاده از سیستم مالی گروگذاری وجه امنیت مالی طرفین را تضمین می کند. این به این معنی است که شما پس از اطمینان از انجام صحیح پروژه حتما هزینه انجام کار را دریافت می کنید.

فعالیت به عنوان کارفرما یا خریدار

اگر پروژه ای برای انجام داری و قصد داری انجام اون رو به افراد حرفه ای بسپاری کافیه که در پارسکدرز عضو بشی و درخواست خودت رو ثبت کنی تا مجری ها اون رو ببیند و برات پیشنهاد ارسال کنند.

پارسکدرز علاوه بر داشتن نماد اعتماد دو ستاره با استفاده از سیستم مالی گروگذاری وجه، امنیت مالی طرفین را تضمین می کند. این به این معنی است که شما پس از اطمینان از انجام صحیح پروژه خود وجه را آزاد خواهید کرد. همچنین شما می توانید جهت اطمینان بیشتر از مجری بخواهید تا ضمانتی بابت تخصص خود گرو بگذارد.