14832 - پروژه مالی.

برای این درخواست   2   پیشنهاد توسط فریلنسرهای سایت ارسال شده است.


در پارسکدرز کارفرمایان سفارش پروژه می دهند تا توسط متخصصین عضو با قیمتی رقابتی انجام شود.


شرح پروژه:

- پروژه دانشجویی تخصصی رشته اقتصاد  و برنانه ریزی

- موضوع پروژه یک کشور غیر از ایران را به دلخواه انتخاب کنید. فرض کنید این امکان برای کشور ما وجود دارد که یک سوم بازار مصرف وارداتی ۳۰ کال ی اول مورد نیاز کشور انتخابی شما را - که توسط ایران تامین نمی شود- به دست آوریم. با استفاده از آخرین جداول آماری کارگاه صنعتی- با استفاده از آخرین جدول داده ستانده منتشر شده توسط بانک مرکزی یا مرکز آمار اثر این بازار را بر تولید بخش های مختلف اقتصاد اندازه گیری کنید (الگوی تحقیق)

اطلاعات مربوط به تجارت خارجی کشورها را می توانید از نشانی اینترنتی

https://m.trademap.org

https://comtrade.un.org/data

کشور  انتخابی  : کشور های حواشی خلیج فارس یا  اسیای میانه

فایل ورد و پیوست اکسل

-------

۱- انتخاب کشور مستقل از این است که کالاهای اون کشور رو ما تامین می کنیم یا نمی کنیم. کاملا به صورت دلخواه یا تصادفی می تونید کشورتون رو انتخاب کنید. اما توصیه بنده این است که بهتره کشورهایی رو انتخاب کنید که رابطه تجاری ما با اونا یه مفهوم و ما به ازای بیرونی داشته باشه. مثلا انتخاب امریکا از این جهت منطقی نیست و خروجیش هم به درد خودتون نمی خوره چون هم از نظر اندازه با اقتصاد ما قرابتی نداره و نه از نظر سیاسی گسترش تجارت بین دو کشور امکان پذیره. البته در صورت انتخاب امریکا هم مشکلی از جهت تصحیح پاسخ شما نیست. و این موضوع به طور کلی یک پیشنهاد است. ولی قطعا اسرائیل رو به عنوان کشور نمی پذیرم!

۲- عبارت  "که توسط ایران تامین نمی شود" به بازار بر میگرده نه به کالا. یعنی به عنوان مثال کشور منتخب شما ۱۰۰۰ واحد از کالایی رو وارد می کنه. ۱۰۰ واحد از این کالا توسط ایران تامین میشه. ۹۰۰ واحد باقیمونده بازاری هست که ایران تامینش نمی کنه. یک سوم این بازار یعنی ۹۰۰ واحد میشه ۳۰۰ واحد مد نظر سواله.

۳- قطعا جداول کارگاه های صنعتی مرکز آمار یا جداول داده ستانده مرکز آمار یا بانک مرکزی با کدهای hs یا هر کد دیگه ای که توی تجارت به دست میارید یکی نیست. و شما باید این دو تا جدول رو روی هم اصطلاحا مپ کنید. یعنی هر اچ اس رو به یک ردیف در جداول دیگه متصل کنید و این مپینگ رو هم باید توی تکلیف بیارید. در حقیقت این تکلیف بیشتر از این که راه حل خاصی رو از شما طلب کنه، قراره مصائب کار کردن با داده های واقعی رو به شما نشون بده.

۴-یه ضرب المثل هست که میگه مهمان نخورد هر آنچه را پندارد. اصلاح تصور شما از این که در دنیای واقعی هر داده ای بخواید به همون شکل می تونید پیدا کنید دقیقا هدف این پروژه است. در دنیای واقعی قرار نیست جدول داده ستانده امسال رو یا داده های امسال رو یا این که کالاهای متناظر با هر بخش رو شما به سادگی به دست بیارید. یا دیتا نیست . یا سالش جور نیست. یا کدهاش با هم فرق داره یا ...

دقیقا باید با یک فرض هایی مثل این که ترکیب داده ستانده تغییری نکرده از ۹۰ یا ۹۵ تا به حال یا ... این مشکل رو حل کنید. شاید از نظر شما دقیق نباشه و اینجا دقیقا همونجایی هست که قرار نیست هرچیزی که فکر می کنید در دنیای واقعی نصیبتون بشه.

در این مورد کافیه فقط استدلال صحیحی برای تعدیل هایی که به کار میگیرید داشته باشید و بر اساس همونا عمل کنید. استدلال درست نمره داره. مثال براش زیاد دارم ولی توضیح بیشتر از این یعنی جواب رو بهتون دادم.

۵- قطعا جواب های شما تورش داره از واقعیت. دلایل تورش رو توضیح بدید و بگید که چرا به وجود میان و بگید که به نظرتون چطوری می تونیم رفعشون کنیم یا بگید که با فلان روش

علاوه بر  ورد اصلی فایل ضمیمه اکسل هم داشته باشه


+8500
+83648

پارسکدرز چی هست و چه کارهایی در اون انجام میشه؟

ما رابط تقاضا و اجرا هستیم. در پارسکدرز خریداران درخواست خود را به صورت عمومی یا خصوصی مطرح می کنند تا توسط مجریان انجام شود. هر کاری که بتوان در بستر اینترنت انجامش داد. کارهایی از قبیل:

فعالیت به عنوان مجری یا فریلنسر

اگر توانایی انجام کارهای سفارش داده شده از جانب خریداران رو داری می تونی اقدام به کسب در آمد از پارسکدرز کنی. از تایپ و ترجمه گرفته تا طراحی گرافیکی، برنامه نویسی و پیاده سازی سیستم های بزرگ.

پارسکدرز با استفاده از سیستم مالی گروگذاری وجه امنیت مالی طرفین را تضمین می کند. این به این معنی است که شما پس از اطمینان از انجام صحیح پروژه حتما هزینه انجام کار را دریافت می کنید.

فعالیت به عنوان کارفرما یا خریدار

اگر پروژه ای برای انجام داری و قصد داری انجام اون رو به افراد حرفه ای بسپاری کافیه که در پارسکدرز عضو بشی و درخواست خودت رو ثبت کنی تا مجری ها اون رو ببیند و برات پیشنهاد ارسال کنند.

پارسکدرز علاوه بر داشتن نماد اعتماد دو ستاره با استفاده از سیستم مالی گروگذاری وجه، امنیت مالی طرفین را تضمین می کند. این به این معنی است که شما پس از اطمینان از انجام صحیح پروژه خود وجه را آزاد خواهید کرد. همچنین شما می توانید جهت اطمینان بیشتر از مجری بخواهید تا ضمانتی بابت تخصص خود گرو بگذارد.