امروز 23 تیر 1403

پاسخ بسیاری از پرسش های شما اینجاست

پرسش‌های خریداران

پارس‌کدرز یک بازار کار آنلاین و یک رابط تقاضا و اجرا است. پروژه ها به هیچ وجه توسط خود تیم اجرایی پارسکدرز انجام نمی شود. در سایت عده ای با عنوان مجری یا فریلنسر عضو هستند که پروژه ها توسط ایشان انجام می گیرد. مجریان پس از دیدن درخواست شما برای شما پیشنهاد ارسال کرده و شما بهترین پیشنهاد را انتخاب و همکاری را شروع می کنید.

پارسکُدرز برای شما محیطی را فراهم می‌آورد که بتوانید با تجربه ترین متخصصین از سراسر کشور (فریلنسرها) را به راحتی و به سرعت پیدا نمایید. تنها کافی است پروژه یا مسئله خود را به همراه بیشترین مبلغی که می‌خواهید برای آن پرداخت نمایید را وارد کنید، متخصصان برای به دست آوردن پروژه شما پیشنهاد قیمت خود را به شما می‌دهند. شما می‌توانید به راحتی تخصص و رزومه کسانی که پیشنهاد قیمت داده اند را ببینید، همین طور امتیازاتی که خریداران قبلی به آنها داده‌اند و مناسب‌ترین شخص را برای انجام کار خود انتخاب نمایید.
همین الان پروژه خود را ثبت نمایید.  سفارش پروژه

پارسکدرز خود به تنهایی پروژه های شما را انجام نمی دهد و صرفا واسطی مابین شما و مجریان است.

 

ثبت 3 پروژه اول برای همه کاربران رایگان است و مشمول پرداخت هزینه اولیه برای ثبت نخواهد بود. بستگی به نوع فعالیت شما، چنانچه همواره تعداد پروژه های موفق شما بیش از یک‌سوم کل درخواست های ثبت شده شما باشد نیازی به پرداخت هزینه‌ی ثبت اولیه ندارید و پروژه های بعدی نیز رایگان خواهد بود. اگر قصد داشته باشید از سرویس های ویژه ای بهره گیرید لازم است تا هزینه آن را بپردازید، سرویس هایی مثل شاخص جلوه دادن درخواست، مخفی کردن پروژه یا پروژه های فوری و ...

برای مشاهده تعرفه ها و هزینه خدمات در پارسکدرز اینجا کلیک کنید.

پس از آنکه شما پیشنهاد قیمتی را پذیرفتید، می‌بایست مبلغ پیشنهاد را از طریق واریز به حساب سایت یا پرداخت آنلاین در سایت گروگذاری نمایید. گروگذاری به معنی به امانت سپردن وجه در پارسکدرز تا زمان تکمیل پروژه است. تنها بعد از اینکه شما پروژه خود را تحویل گرفتید و آن را تایید نمودید وجه گروگذاری شده به حساب مجری واریز خواهد شد. این روش انجام شدن کار به بهترین شکل توسط مجری را تضمین می کند.در صورت عدم تحویل حاصل کار توسط مجری وجه به حساب کاربری شما باز می گردد.

با گروگذاری وجه امنیت مالی شما و همچنین مجری تضمین خواهد شد. شما در صورت دریافت حاصل کار وجه را به مجری پرداخت می کنید و مجری در ازای انجام صحیح کار وجه را دریافت خواهد کرد.

درصورتی که در مورد حدود قیمت درخواست خود آگاهی ندارید می توانید با توجه به بودجه خود یکی از گزینه های موجود را انتخاب نمایید و در شرح درخواست از مجریان درخواست کنید متناسب با پروژه پیشنهادات خود را ارسال کنند. مجریان می توانند بیش از بازه قیمت مورد نظر شما پیشنهاد قیمت ثبت کنند. در این صورت قیمت های متفاوتی را از طرف مجریان دریافت خواهید کرد که هر یک بسته به برداشت مجری از پروژه است. شما می توانید از این میان پیشنهادی را که تناسب بیشتری با نیاز شما دارد انتخاب نمایید.

انتخاب بهترین مجری بستگی به وجود یا عدم وجود فرجه دارد، یا به بیانی دیگر به این بستگی دارد که شما زمان بیشتری نسبت به پول دارید یا پول بیشتری نسبت به زمان:

اگر شما محدود به فرجه هستید ( پول بیشتری نسبت به زمان دارید)
تنها معیاری که باید در انتخاب مجری خود درنظر بگیرید تجربیات کاری است که وی در سایت داشته است. انتخاب خود را به موارد زیر محدود نمایید:

1) مجری هایی که قبل از این پروژه هایی در محدوده قیمت پروژه شما داشته باشند ( بر روی نام مجری کلیک کنید تا تاریخچه کارهای انجام داده وی را ببنید). هیچ گاه مجری با کار های 100 هزار تومانی را برای پروژه چند میلیون تومانی خود انتخاب نکنید و برعکس. مجری هایی با امتیاز 2 یا 3 یا امتیاز کمتر از میانگین (امتیاز 5) برای انجام چنین پروژه هایی مناسب نیستند.

2) مجری هایی که رزومه و تخصص هایی مرتبط با کار شما داشته باشند (برای مشاهده رزومه بر روی نام مجری کلیک کنید).
اشتباهی که برخی از خریداران بی تجربه برای پروژه های با محدودیت زمانی انجام می دهند، انتخاب ارزان ترین مجری می باشد. که معمولا مجریانی بدون تجربه و تاریخچه کار قبلی در سایت هستند. سپس وقتی که کار سر وقت به پایان نرسد خریدار متضرر می شود ( با وجود اینکه پارس‌کُدرز با استفاده از سیستم گروگذاری امنیت پول آنها را حفظ می نمایید، اما مشکل اینجاست که آنها به اتمام رسیدن پروژه را می خواهند نه پول اصلی خود را)، بنابرین اگر زمان بندی برای شما خیلی مهم است این اشتباه را مرتکب نشوید.

اگر محدودیت زمانی ندارید ( زمان بیشتری نسبت به پول دارید)
در این وضعیت بهتر است که شانس خود را با استفاده مجریان کم تجربه یا بی تجربه در این سایت امتحان کنید. در این صورت می توانید کار خود را با هزینه کمتری به انجام برسانید و با وجود گروگذاری در صورت انجام نشدن کار در زمان مقرر به راحتی و بدون هیچ هزینه ای می توانید مجری دیگری انتخاب نمایید.

تا به پایان رسیدن زمان خاتمه مناقصه. از زمان انتشار پروژه، به مدت 15 روز پروژه شما در لیست پروژه های باز و آماده دریافت پیشنهاد باقی خواهد ماند. در این مدت می توانید پیشنهادهای دریافتی را بررسی و با مجریان مذاکره کنید و نهایتا مجری مورد نظر خود را انتخاب نمایید. بعد از این زمان مناقصه بسته خواهد.  پس از این مرحله نیز در صورت تصمیم برای انتخاب مجری به راحتی می توانید درخواست خود را (پروژه خود را) ویرایش نمایید و مجددا منتشر نمایید تا دوباره در لیست پروژه های باز و آماده دریافت پیشنهاد قرار گیرد.

در صورتی که مجری کار را رها کند یا کار را به درستی انجام نداده باشد یا به طور کلی اختلافی مابین شما بوجود آید، شخص شاکی باید یک درخواست داوری ایجاد نماید.  یا اگر مجری پذیرفته است که کار به درستی انجام نشده و طرفین در این خصوص به توافق رسیده اند می توانند با ثبت درخواست پشتیبانی پروژه را لغو کنند تا وجه گروگذاری شده به خریدار بازگردد و امکان انتخاب مجری دیگری برای انجام پروژه برای خریدار فراهم شود.

در صورتی که هزینه پروژه مد نظر شما بالای 1 میلیون تومان باشد همچنین مدت زمان تعیین شده برای انجام پروژه بیش از یک هفته باشد و مجری موافق با قسط بندی پرداخت باشد، می توانید این کار را انجام دهید. در این حالت و در حین پرداخت، از شما در مورد درصد اولیه گروگذاری سوال خواهد شد.

بله. پس از رفتن به بخش پذیرش کار در مورد درصد آزادسازی مبلغ از شما سوال می شود.

در صورت عدم انجام صحیح کار توسط مجری وجه ضمانت تخصص پس از کسر کارمزدهای بانکی پرداخت شده توسط خریدار به موسسه ای خیریه داده می شود و نه خریدار و نه پارس کدرز از آن بهره نخواهند برد.

وقتی مجری پایان کار را اعلام کرد و حاصل پروژه را تحویل داد و پروژه به صورت کامل توسط خریدار بررسی گردید، زمان آزادسازی وجه برای مجری است.
برای این کار کافیست به  بخش پذیرش کار و آزادسازی وجه وارد شوید. به صفحه ‌ای منتقل می‌شوید که ضمن تایید بررسی و اعلام رضایت از حاصل کار می‌توانید مشخص کنید که کل یا درصدی از وجه برای مجری آزاد شود. گزینه  آزادسازی درصدی از وجه برای پروژه‌هایی است که هزینه آن با توافق قبلی به صورت بخش به  بخش پرداخت می‌شود.

پ.ن: پذیرش کار حتی بدون اعلام سیستمی پایان کار از طرف مجری هم قابل انجام است.

برای مشاهده راهنمای تصویری آزادسازی وجه اینجا کلیک کنید.

گاهی پس از به پایان رسیدن پروژه به دلیل رضایت از کار مجری یا توافق با مجری تصمیم دارید وجهی را اضافه بر وجه پروژه به مجری پرداخت کنید. این وجه در سیستم پارس‌کدرز با عنوان پاداش شناخته می‌شود. پرداخت پاداش به راحتی و از صفحه پروفایل مجری و یا صفحه پروژه قابل انجام است.

برای مشاهده راهنمای نحوه پرداخت پاداش به مجری اینجا کلیک کنید.

 

پرسش‌های مجریان

بلافاصله پس از اینکه حاصل کار توسط خریدار پذیرش شود وجه به حساب کاربری شما منتقل می شود. از این پس شما می توانید با مراجعه به صفحه امور مالی، "درخواست واریز" برای برداشت وجه و واریز آن به حساب بانکی خود ثبت کنید. واریز مبالغ دریافتی مجری و وجوه مسترد شده خریدار از طریق حواله پایا انجام می گردد. واریز ها حداکثر تا دو روز کاری پس از ثبت درخواست واریز انجام می شود.

پارس‌کدرز برای مجریان عادی 15% و برای مجریان ویژه بسته به نوع حساب کاربری انتخاب شده بین 10 الی 15% مبلغ پروژه و حداقل 1،500 تومان از مبلغ پروژه را بابت پوشش هزینه های سایت، کارمزد های بانکی و هزینه های پستی، تبلیغات برای جلب خریداران، هزینه های داوری و تسهیل داری و پرسنل دریافت می کند. برای مثال برای مجریان عادی از پروژه ای به مبلغ 100،000 تومان مبلغ 85،000 تومان سهم مجری و 15،000 تومان نیز سهم پارسکدرز می شود و برای مجریان ویژه (نقره ای) سهم مجری 90،000 تومان و سهم پارسکدرز 10،000 تومان خواهد بود.

لازم است پس از ارسال حاصل کار به مدت 72 ساعت منتظر کارفرما بمانید.در صورتی که پس از آن هیچ پاسخی نیامد به صفحه توضیحات پروژه رفته و یک درخواست داوری بدهید. در ادامه، داوری با شنیدن اظهارات طرفین رای را صادر کرده و تکلیف را مشخص خواهد کرد.

توجه: اگر قبلا توافق دیگری در خصوص مدت زمان مورد نیاز کارفرما برای بررسی حاصل کار صورت گرفته لازم است به اندازه مدت زمان توافق شده منتظر بمانید و سپس در صورت نیاز درخواست داوری ثبت کنید.

در صورتی که آدرس ایمیل ثبت شده توسط شما معتبر باشد، پس از هر بار ارسال پاسخ یا پذیرش پیشنهاد توسط خریدار یک ایمیل آگاه ساز برای شما ارسال می شود. در زمان پذیرش پیشنهاد علاوه‌بر ایمیل، پیامکی نیز در این خصوص برای شما ارسال می شود. در صورتی که ایمیل ها را در اینباکس نمی بینید حتما پوشه اسپم را چک کنید. یک راه دیگر برای اطلاع آنی از پاسخ ها اتصال حساب کاربری پارس‌کدرز به پیام رسان ها از جمله تلگرام، بله و گپ است. در بخش تنظیمات اطلاع رسانی می تواند دریافت ایمیل، اتصال و دریافت آگاه‌ساز از طریق پیام رسان ها را تنظیم نمایید.

البته از منوی مجری و زیر بخش "پیشنهادات من" نیز می توانید این موارد را مورد بررسی قرار دهید.

پس از پذیرش کار توسط خریدار، پارس‌کدرز ایشان را به صفحه‌ی ثبت رای هدایت می کند. از سوی دیگر لازم است تا مجری نیز به خریدار رای دهد. بنابراین لازم است تا طرفین به یکدیگر رای دهند و پس از آن است که رای هر کدام به صورت علنی دیده می شود. البته مهلت ها وشرایطی وجود دارد.

** مهلت ثبت امتیاز 14 روز است. با توجه به توضیح فوق اگر هر دو طرف در زمانی قبل از 14 روز به یکدیگر رای و امتیاز دهند، بلافاصله بعد از ثبت رای نفر دوم امتیازات در رزومه نمایان می شود. بدیهیست که بعد از نمایانی امتیازات طرفین، مگر در شرایط خاص (ویرایش نظر و امتیاز)، امکان تغییر وجود ندارد.

** با توجه به اهمیت انعکاس نظر کارفرما در رزومه مجری، چنانچه مجری ظرف مدت 3 روز از ثبت رای توسط خریدار اقدام به ثبت رای متقابل نکند، رای ثبت شده توسط خریدار به صورت یک طرفه در رزومه علنی خواهد شد و بعد از آن نیز مجری حق ثبت رای به خریدار را نخواهد داشت.  به عنوان مثال اگر خریدار به مجری رای دهد اما مجری این کار را نکند، پارس‌کدرز رای خریدار را به مجری نشان نمی دهد تا وی نیز رای خود را ثبت کند اگر مجری نیز رای خود را ثبت کرد و یا مهلت 3 روزه ثبت رای برای مجری پایان یافت، آن زمان رای علنی می‌گردد. یکی از دلایل اینکار ممانعت از ثبت رای بر اساس قصد و غرض و انتقامجویی است. بنابراین مجری در شرایطی که خریدار قبل از او امتیاز ثبت می کند، تنها 3 روز فرصت برای ثبت امتیاز به خریدار (کارفرما) دارد.

** چنانچه ظرف 14 روزی که تعیین شده، هچکدام از طرفین امتیاز ثبت نکنند، بعد از آن اجازه ثبت امتیاز وجود نخواهد داشت مگر در شرایط اعلام شده برای ویرایش نظر و امتیاز

** اگر خریدار برای مجری امتیاز ثبت نکند اما مجری به خریدار امتیاز دهد، با پایان مهلت 14 روز، امتیاز مجری نمایان می گردد.

این دو نکته را نیز توجه داشته باشید 1- در صورتی که به هر طریقی با ثبت توضیحات، قوانین پارس‌کدرز نقض شود (مثلا عدم رعایت ادب یا ...) حق حذف امتیاز و توضیح ثبت شده برای پارس‌کدرز محفوظ است. در اینصورت اجازه ثبت مجدد امتیاز به فرط خاطی داده نخواهد شد و علاوه بر آن موارد نقض قانون در رزومه ایشان ثبت و اقدام مقتضی انجام خواهد شد. 2- چناچه پروژه با رای داوری خاتمه یابد فقط تیم داوری اجازه ثبت امتیاز و نظر را در آن پروژه خواهند داشت.

امور مالی

خریدار پس از پذیرش قیمت مجری می‌بایست وجه پروژه را در سایت گروگذاری نماید، گروگذاری به معنی به امانت سپردن وجه در پارس‌کدرز است. این مبلغ تا زمان اتمام کار توسط مجری و تایید آن توسط خریدار به مجری پرداخت نخواهد شد و مجری تا قبل از انجام گروگذاری کار را آغاز نخواهد کرد.

با گروگذاری وجه امنیت مالی خریدار و همچنین مجری تضمین خواهد شد. خریدار در صورت دریافت حاصل کار وجه گروگذاری شده را برای مجری آزاد می کند و مجری مطمئن است که وجه به امانت در سایت گروگذاری شده و در ازای انجام صحیح کار وجه را دریافت خواهد کرد.