امروز 23 تیر 1403

لطفا با دقت مطالعه کنید

پذیرش قوانین

لطفا قبل از استفاده از سایت پارسکُدرز شرایط و قوانین استفاده از سایت را مطالعه فرمایید. استفاده از هر یک از بخش‌های پارس‌کدرز به منزله پذیرش این توافق نامه است. همچنین پارس‌کدرز حق اعمال تغییرات در این توافق نامه را برای خود محفوظ می‌دارد، بنابرین کاربران وظیفه دارند که برای اطلاع از تغییرات در این سند به آن سر بزنند.


تعریف واژگان:

 • منظور از سایت، وب سایت، ما، پارس‌کدرز و ParsCoders وب سایت ParsCoders.com می‌باشد.
 • منظور از شما، کاربر و کاربران هر شخصی می باشد که به هر شکلی از خدمات پارس‌کدرز استفاده کند.
 • منظور از خریدار، سفارش دهنده، درخواست کننده شخصی است که در خواست انجام هر کاری و به هر شکلی در سایت قرار دهد.
 • منظور از مجری، برنامه نویس، پیشنهاد دهنده و انجام دهنده شخصی است که برای انجام کار پیشنهاد قیمت می‌دهد و در صورت پذیرش پیشنهاد توسط خریدار کار را به نحو احسن انجام می‌دهد و در قبال انجام صحیح کار دستمزد دریافت می‌نماید.

شرایط توافق‌نامه:

 1. پارس‌کدرز حق تایید، رد ویا تغییر هر درخواست، پیشنهاد و یا هر اطلاعات ارسالی دیگر به سایت را برای خود محفوظ می‌دارد.
 2. پارس‌کدرز به عنوان واسطه میان خریدار و مجری فعالیت می‌نماید و در بهترین حالت همواره سعی در تسهیل کردن انجام معاملات و ایجاد رضایتمندی دوطرفه میان هر دو طرف را دارد، بنابرین خریدار و مجری توافق می‌کنند که درصورت پیشامدن هرگونه اختلاف، مرجع اولیه‌ی حل اختلاف تیم داوری پارس‌کدرز باشد. داوری طی ساعات و روزهای کاری انجام می پذیرد. در مواردی که تیم داوری پارس‌کدرز به دلایلی شامل و نه محدود به پیچیدگی های فنی و غیر فنی، احتمال عدم توانایی در حفظ حقوق طرفین را بدهد می تواند از انجام داوری خوداری نموده و طرفین را به مراجع قضایی قانونی و رسمی هدایت کند تا ایشان نسبت به حل اختلاف اقدام کنند.

  تبصره
  1. کاربران پارس‌کدرز می پذیرند که در صورت بروز هرگونه اختلاف حقوقی با پارس‌کدرز، مرجع صالح رسیدگی کننده به اختلافات، مراجع ذی صلاح واقع در شهر شیراز بوده و کاربران حق پیگیری در مراجع قضایی دیگر را از خود سلب می نمایند. آدرس استقرار دفتر اصلی پارس‌کدرز مطابق با اطلاعات مندرج در نماد اعتماد الکترونیکی است.
  2. مجریان و خریداران در استخدام پارس‌کدرز نیستند و هر فردی تازمانی که مرتکب تخلفی نشده باشد می تواند در سایت فعالیت نماید، بنابراین مسئولیت اقدامات‌شان به عهده شخص ایشان است.

 3. هدف پارس‌کدرز تسهیل معاملات مالی از طریق ارسال درخواست و پیشنهاد قیمت می‌باشد و بنابرین هر ارسالی که شامل چیزی مغایر با این هدف باشد حذف می‌شود و حساب کاربری ارسال کننده برای همیشه بسته می‌شود. این ارسال ها می‌تواند شامل و نه محدود به این موارد باشد؛ درخواست یا پیشنهاد تبادلات مالی خارج از پارس‌کدرز، درخواست یا ارایه شماره حساب، شماره کارت و ... جهت واریز وجه خارج از پارس‌کدرز، درخواست هایی برای انجام کار به صورت رایگان، درصدی از فروش محصول، دریافت معوض غیر نقدی در عوض انجام کار. همچنین ارسال پیشنهادهایی برای انجام کار و یا فراهم نمودن راه حل به صورت رایگان.
 4. تمامی معاملات انجام شده در این سایت می‌بایست بر اساس قوانین تجارت جمهوری اسلامی ایران و قانون تجارت الکترونیک جمهوری اسلامی ایران باشد.
 5. برای حفاظت و اعاده حقوق قانونی خریداران و مجریان، تمامی کاربران پارس‌کدرز باید حداقل 18 سال سن داشته باشند، افرادی که این شرط را ندارند فقط با اجازه ولی قانونی خود امکان فعالیت در پارس‌کدرز را خواهند داشت و کلیه مسئولیت‌های قانونی نیز بر عهده ولی قانونی ایشان خواهد بود.
 6. تمامی خدمات پارس‌کدرز با شرایط موجود می‌باشد و هیچ ضمانتی برای کارایی، سازگاری و قابلیت‌ فروش (و دیگر ضمانت ها) وجود ندارد.
 7. تعهدات شما: شما در هنگام استفاده از پارس‌کدرز موافقت می‌نمایید که اعمال زیر را انجام ندهید:
  • جلوگیری و یا محدود کردن استفاده دیگران از این سایت.
  • ارسال هر چیز غیر قانونی، شیادانه، تهدید آمیز ، توهین آمیز، افترا آمیز، موهن‌ و یا هرچیز قابل اعتراض.
  • ارسال یا انتقال هر نوع اطلاعات یا نرم‌افزار حاوی ویروس یا دیگر کامپوننت های مضر/مخرب.
  • ارسال یا انتقال هرچیزی که حقوق معنوی ایجاد کننده آن را زیر پا گذارد.
  • ارسال یا انتقال هر اطلاعاتی که قوانین سایت و توافق نامه را زیر پا بگذارد.
 8. هزینه‌ی استفاده از خدمات پارس‌کدرز مطابق اطلاعات مندرج در صفحه هزینه‌ی خدمات است.
 9. پارس‌کدرز برای مجریان عادی 15% و برای مجریان ویژه بسته به پلن انتخاب شده بین 10 الی 15% مبلغ پروژه و حداقل 1،500 تومان از مبلغ پروژه را بابت پوشش هزینه های سایت، کارمزد های بانکی و هزینه های پستی، تبلیغات برای جلب خریداران، هزینه های داوری و تسهیل داری و پرسنل دریافت می کند. برای مثال برای مجریان عادی از پروژه ای به مبلغ 100،000 تومان مبلغ 85،000 تومان سهم مجری و 15،000 تومان نیز سهم پارس‌کدرز می شود و برای مجریان ویژه (نقره ای) سهم مجری 90،000 تومان و سهم پارس‌کدرز 10،000 تومان خواهد بود.
 10. درحال حاضر مالیات بر ارزش افزوده به خدمات سایت تعلق نمی گیرد.
 11. خریدار پس از پذیرش قیمت مجری می‌بایست وجه پروژه را در سایت گروگذاری نماید، این مبلغ تا زمان اتمام کار توسط مجری و تایید آن توسط خریدار به مجری پرداخت نخواهد شد، مگر درصورت آزادسازی وجه توسط خریدار که در این صورت پارس‌کدرز مسئولیتی درقبال وجه آزاد شده نخواهد داشت. مجری تا قبل از انجام گروگذاری کار را آغاز نخواهد کرد.
 12. خریدار موظف است پس از اعلام پایان کار توسط مجری نسبت به تایید یا اعمال نظر برای اصلاحات حداکثر در مدت 72 ساعت اقدام نماید، بدیهی است در صورت عدم پاسخ گویی خریدار در این مدت با درخواست مجری پارس‌کدرز حق دارد در صورت صلاحدید کار مجری را پذیرفته شده در نظر گیرد و رأسا وجه گروگذاری شده را آزاد نماید.

  تبصره
  1. خریدار می تواند قبل از گروگذاری مدت زمان مورد نیاز برای تایید کار پس از اعلام اتمام کار توسط مجری را، در متن درخواست نوشته و یا با مجری برسر آن به توافق برسد.
  2. درصورت درخواست خریدار مبنی بر نیاز به زمان بیشتری جهت بررسی حاصل کار، پارس‌کدرز حق دارد در صورت صلاحدید (موجه بودن علت) تا هفت روز دیگر به مهلت بررسی اضافه نماید.

 13. کاربران می توانند جهت دریافت موجودی خود از بخش مالی اقدام نمایند.
 14. حداقل موجودی جهت برداشت می بایست 1000 تومان باشد. کارمزد و هزینه های حواله بر عهده کاربر می باشد. تا زمانی که تعداد و مبلغ برداشت ها خارج از عرف نباشد محدودیتی در تعداد برداشت در ماه وجود ندارد.

  تبصره

  پارس‌کدرز حسب صلاحدید خود می تواند جهت احراز هویت متقاضی دریافت وجه از ایشان طلب اوراق هویتی کرده یا در خصوص هویت کاربر اقدام به استعلام کند. چنانچه هویت کاربر برای پارس‌کدرز احراز نشود، وجه به حساب ایشان واریز نخواهد شد.


 15. واریز مبالغ دریافتی مجری و وجوه مسترد شده خریدار از طریق حواله پایا انجام می گردد. واریز ها حداکثر تا دو روز کاری پس از ثبت درخواست واریز انجام می شود.
 16. متن درخواست پروژه در حکم قرارداد می باشد، بنابراین ارسال پیشنهاد قیمت قطعی توسط مجری به منزله پذیرش قرارداد درخواست پروژه است، همچنین توافقات انجام شده در بخش مبادله پیام سایت به عنوان متمم بر قرارداد درخواست پروژه می باشند. اما توافقات انجام شده خارج از بخش تبادل پیام سایت مانند ایمیل، تلفن و غیره به دلیل قابلیت جعل ساده در هنگام درخواست داوری به هیچ عنوان قابل استناد نیستند. در پروژه هایی که طرفین اقدام به تبادل اطلاعات تماس کرده‌اند، در صورت نیاز به داوری، پارس‌کدرز حق دارد درصورت صلاحدید پس از کسر کارمزد از کل مبلغ پروژه، باقیمانده وجه را به صورت 50 - 50 برای طرفین آزاد کند و با توجه به تبادل اطلاعات تماس و عدم اشراف داور به توافقات صورت گرفته خارج از پارس‌کدرز طرفین حق هیچگونه اعتراض ندارند. لازم به به ذکر است که مدارک ارائه شده از توافقات و مکالمات خارج از پارس‌کدرز فقط به تشخیص داور یا مراجع ذیصلاح قابل استناد می‌باشد.
 17. مجری متعهد می شود در صورت پذیرفته شدن پیشنهادش، پروژه را به صورت خواسته شده به انجام برساند و در صورت عدم انجام صحیح پروژه به دلیل کم‌کاری مجری، وی متعهد به جبران خسارت وارده به سایت می باشد این خسارت شامل و نه محدود به موارد زیر است:
  • کارمزد پرداخت الکترونیکی، در صورتی که خریدار وجه را از طریق درگاه پرداخت آنلاین پرداخت کرده باشد.
  • کارمزد سایت
  تشخیص علت عدم انجام صحیح کار بر عهده پارس‌کدرز و بر اساس مستندات موجود در بخش تبادل پیام است.
 18. تبادل اطلاعات تماس مابین خریدار و مجری در پارس‌کدرز ممنوع است. مجری و خریدار متعهد می شوند که اطلاعات تماس خود را در اختیار طرف مقابل قرار ندهند و تمام توافقات خود را از طریق بخش تبادل پیام سایت انجام دهند، بدیهی است در صورت مشاهده ارسال پیشنهاد برای توافق خارج از سایت و یا ارسال اطلاعات تماس قبل از انجام گروگذاری و در حین انجام کار به هر شکل و در هر شرایطی، پارس‌کدرز حق دارد حساب کاربری شخص متخلف را مسدود نماید. تبادل اطلاعات تماس در پروژه از نوع آگهی استخدام/اعلان آزاد است.

  توجه:

  برداشتن محدودیت کاربران خاطی با نظر پارس‌کدرز صورت گرفته و ممکن است مشمول پرداخت جریمه ی نقدی گردد.


 19. در صورت مشاهده تبادل اطلاعات تماس داوری می تواند با استناد به همین تخلف و بدون بررسی سایر ادله رای خود را صادر کند. تصمیم گیری در این خصوص به عهده داور است.

  توجه:

  پروژه هایی که منتهی به گروگذاری شده باشند و در طی فرایند لغو مشخص گردد که طرفین پروژه اقدام به تبادل اطلاعات تماس کرده است مشمول کسر پورسانت پارس‌کدرز خواهند شد.


 20. ممکن است مجری، از روی حسن نیت، برای پروژه‌ای پیشنهاد ارسال نماید اما پس از پذیرفته شدن پیشنهادش و انجام گروگذاری متوجه شود که به دلیلی قادر به انجام پروژه نیست به عنوان مثال برنده شدن در چند درخواست پروژه همزمان و یا پذیرفتن مسئولیت بیشتر هنگام انتظار برای پذیرش پیشنهادش، در این شرایط مجری تا 24 ساعت بعد از انجام گروگذاری مهلت دارد انصراف خود را از انجام پروژه به خریدار (در سایت) و به پارس‌کدرز اعلام نماید، سپس پارس‌کدرز با مستند کردن این مورد در حساب مجری و خریدار و بدون در نظر گرفتن امتیاز منفی لغو گروگذاری را انجام خواهد داد. لازم به ذکر است مجری باید دلیل قانع کننده ای برای این درخواست داشته باشد و تشخیص این موضوع بر عهده پارس‌کدرز است.
  این مهلت انصراف مربوط به پروژه های فوری نمی شود.
 21. خریدار می‌تواند برای پروژه خود حداقل ضمانت تخصص مشخص نماید، در این پروژه‌ها مجری موظف است حداقل به اندازه مشخص شده توسط خریدار ضمانت تخصص پیشنهاد دهد. مجری می‌تواند برای پروژه‌هایی که خریدار ضمانت تخصص نخواسته است نیز ضمانت تخصص پیشنهاد دهد. مجری موظف است پس از انجام گروگذاری توسط خریدار سریعا نسبت به گروگذاری ضمانت تخصص اقدام نماید، در صورت عدم گروگذاری ضمانت تخصص در زمان مقتضی ارسال پیشنهاد مجری برای سایر پروژه ها محدود خواهد شد. مبلغ گروگذاری شده به عنوان ضمانت تخصص پس از پذیرش 100% پروژه آزاد خواهد شد. در صورت عدم انجام صحیح کار توسط مجری وجه ضمانت تخصص پس از کسر کارمزدهای بانکی پرداخت شده به موسسات خیریه پرداخت می‌شود و نه خریدار و نه پارس‌کدرز از آن بهره نخواهند برد. در صورت شروع فرایند داوری برای پروژه دارای ضمانت تخصص تنها داور حق تصمیم گیری در مورد ضمانت تخصص را دارد و درخواست خریدار مبنی بر استرداد یا عدم استرداد ضمانت تخصص مسئولیتی برای داوری ایجاد نمیکند و تاثیری در تصمیم داور ندارد.
 22. پارس‌کدرز چهار سطح حساب کاربری شامل عادی، برنزی، نقره‌ای و طلایی برای مجریان دارد که بر اساس آن کارمزد و تعداد پروژه‌های قابل انجام همزمان تعیین می‌گردد.
 23. هزینه کارمزد پروژه براساس پایین‌ترین سطح عضویت یا بالاترین کارمزد در تمام مدت انجام پروژه (از لحظه پذیرش پیشنهاد تا پذیرش کار توسط خریدار) محاسبه می گردد. بنابراین در صورتی که درتمام مدت انجام پروژه کاربر یک سطح حساب کاربری داشته باشد و به موقع نسبت به تمدید اقدام کند در زمان پذیرش کارمزد براساس همان سطح عضویت محاسبه می گردد.
 24. خریدار پس از انجام گروگذاری پروژه تنها با ثبت درخواست داوری می‌تواند نسبت به لغو پروژه اقدام کند. بدیهی است در صورتی که مجری بخش‌هایی از پروژه را به انجام رسانده باشد وجه مربوط به این بخش‌ها قابل استرداد نخواهد بود. هزینه غیرقابل استرداد اول بصورت توافقی توسط طرفین محاسبه می‌گردد و در صورت عدم توانایی طرفین توسط پارس‌کدرز مشخص می‌گردد.
 25. مجری موظف است در صورت وجود محدودیت زمان برای قیمت پیشنهادی خود این مورد را به صورت واضح و روشن در متن پیشنهاد خود ذکر نماید، البته در صورت گذشت بیش از یک ماه از زمان ارائه پیشنهاد خریدار باید قبل از پذیرش پیشنهاد و گروگذاری وجه از مجری در مورد قیمت تاییدیه بگیرد. همچنین مجری موظف است در صورت عدم رضایت در مورد قیمت حداکثر طی ۲۴ ساعت پس از گروگذاری عدم رضایت خود را اعلام کند.
 26. ثبت درخواست انجام پروژه‌های دانشجویی و پایان نامه در پارس‌کدرز ممنوع می‌باشد اما درخواست مشاوره در این زمینه‌ها بلامانع است.
 27. قیمتی که درزمان قطعی شدن سفارش مشتری درسایت منظورگردیده است معتبر می‌باشد.
 28. حداقل مبلغ برای پرداخت پاداش 5000 تومان است. پرداخت پاداش همانند پروژه مشمول کارمزد پارس‌کدرز خواهد شد. این کارمزد به دلیل جلوگیری از سو استفاده وضع شده است.
 29. درج هرگونه اطلاعات تماس اعم از تلفن، آدرس ایمیل، آدرس سایت، آدرس شبکه‌های اجتماعی و از این دست برای تمامی انواع پروژه‌ها به غیر از آگهی استخدام/اعلان ممنوع است. در صورت مشاهده چنین تخلفی وجه پرداختی توسط خریدار برای ثبت پروژه مسترد نخواهد شد.
 30. داشتن همزمان چند حساب کاربری برای یک شخص حقیقی یا حقوقی در پارس‌کدرز ممنوع است و بر همین اساس حساب کاربر متخلف مسدود خواهد شد.
 31. دریافت پروژه در نقش مجری و ثبت مجدد آن پروژه در پارس‌کدرز در نقش خریدار (دلالی و واسطه گری برای پروژه ها) ممنوع است. مگر در شرایطی که مجری در خصوص انجام بخشی از کار نیازمند کمک باشد. در صورت مشاهده چنین تخلفی ضمن اخذ مبلغ جریمه دسترسی کاربر خاطی محدود خواهد شد.
 32. بخش کسب درآمد از معرف تنها برای معرفی کاربر جدید به پارس‌کدرز است و هرگونه تلاش برای کسب درآمد از این سیستم ازطریق کاربران فعلی و هرگونه تلاش برای فریب این سیستم ممنوع است. پارس‌کدرز حق مسدود کردن حساب کاربری متخلف و دریافت جریمه از متخلف را برای خود محفوظ می دارد.
 33. پارس‌کدرز حق جلوگیری از فعالیت کاربران اعم از خریدار یا مجری را به دلایلی شامل اما نه محدود به این موارد محفوظ می دارد: هرگونه اقدام خلاف قوانین پارس‌کدرز، عدم رعایت ادبیات مناسب، بی احترامی به پرسنل پارس‌کدرز و دیگر کاربران و عدم پذیرش قوانین سایت.
 34. کاربران پارس‌کدرز فارغ از نقش خود به عنوان خریدار (کارفرما) و مجری (فریلنسر) موظف به ثبت شماره تلفن همراه خود هستند، شماره تلفنی در دسترس جهت برقراری ارتباط با ایشان در صورت لزوم. استفاده از شماره تلفن افراد دیگر شامل، اما نه محدود به، اعضای خانواده و دوستان مجاز نیست و تخلف محسوب می‌شود.
 35. برخی پروژه‌ها دارای شرایط خاص هستند و بخشی از آنها مجاز یا امکان پذیر است و بخشی از آن ها غیر مجاز یا غیر ممکن است. درصورت بروز اختلاف برای بخش غیر مجاز/غیر ممکن پروژه ها پارس‌کدرز امکان رفع اختلاف ندارد و طرفین می بایست قبل از انجام گروگذاری توافقات و پیشبینی های لازم را درنظر بگیرند. این پروژه ها شامل اما نه محدود به موارد زیر هستند:
  1. ساخت صفحه ویکیپدیا: در این پروژه‌ها نوشتن متن صفحه و یا بهبود آن مجاز است اما باید بدانید که در صورتی که موضوع صفحه دارای معیارهای لازم ویکیپدیا نباشد صفحه حذف خواهد شد هرگونه تلاش جهت فریب بررسی کنندگان صفحات ویکیپدیا غیر مجاز است.
  2. ساخت ربات ثبت سفارش بورس: این پروژه ها تا جایی که جهت ثبت خودکار سفارش در زمانی مشخص باشد بلامانع است اما ثبت سفارش خودکار جهت بدست آوردن موقعیتی خاص در صف های خرید یا فروش باتوجه به تعدد عوامل تاثیر گذار بر کارکرد ربات تقریبا غیر ممکن است.
 36. درصورت امکان ارائه یا انجام کار با روش های مختلف، لازم است طرفین روش انجام/ارائه را به صورت شفاف توافق نمایند. درصورت بروز اختلاف و عدم وجود توافق قبلی تصمیم گیری بر عهده داوری ویا بر اساس عرف انجام آن کار در پارس‌کدرز خواهد بود. این قاعده شامل و نه محدود به مثال‌های زیر است:
  1. در پروژه های ترجمه به صورت پیشفرض حاصل کار باید تایپ شده ارائه شود اگر مجری نخواهد حاصل کار را تایپ کند باید در این خصوص صراحتا توافق حاصل شود.
  2. در پروژه های طراحی گرافیکی به صورت پیشفرض فایل لایه باز طراحی باید به خریدار تحویل گردد اگر مجری نخواهد فایل لایه باز را ارئه دهد باید در این خصوص صراحتا توافق حاصل شود.
  3. در پروژه‌های برنامه نویسی به صورت پیشفرض سورس‌کد برنامه می بایست ارئه شود اگر مجری نخواهد سورس‌کد را ارئه دهد باید در این خصوص صراحتا توافق حاصل شود.
 37. در پروژه های خودکار سازی کار در سایت های دیگر مانند: روبات ثبت کننده، ربات ثبت‌نام کننده، ربات سفارش سرخط بورس یا web scraper‌ها به دلیل وابستگی زیاد نتیجه نهایی به وبسایت های مقصد در بسیاری از مواقع در صورت بروز اختلاف امکان داوری برای پارس‌کدرز وجود ندارد. و تنها راه رفع اختلاف توافق طرفین و یا مراجعه به مراجع قضایی می‌باشد.
 38. پارس‌کدرز حق خواندن و بررسی کلیه مکالمات، درخواست ها، پیشنهادات و فایل های مبادله شده را به منظور جلوگیری از تخلف، سوء استفاده و برای بهبود خدمات سایت و حل اختلاف را برای خود قائل است.
 39. کلیه وجوه واریزی به پارسکدرز فقط باید برای دریافت خدمات پارس‌کدرز از جمله ثبت پروژه، ارتقا عضویت، گروگذاری پروژه، ضمانت تخصص و دیگر خدمات پارس‌کدرز استفاده گردد بنابراین امکان واریز و برداشت وجه بدون استفاده به هیچ وجه وجود ندارد.

تاریخ آخرین تغییرات