راهنمای استفاده از پارسکدرز - راهنمای انتخاب عکس پروفایل

امروز 28 شهریور 1398

در اکثر مواقع علاوه بر توانایی، چهره و حالتی که فرد در هنگام صحبت کردن به خود می‌گیرد تاثیر زیادی در جلب اعتماد کارفرما و به دست آوردن پروژه دارد. اما زمانی که در فضای برون سپاری (Freelancing) کار می‌کنید و محیط کار از محیط فیزیکی خارج می‌شود، یک عکس پروفایل خوب و مناسب می‌تواند نشان دهنده شخصیت حرفه‌ای و مثبت شما باشد و اعتماد کارفرما را بدست آورد. خریدارانی که قصد سفارش پروژه های میلیونی دارند نیاز دارند تا مجریان را بهتر و بیشتر بشناسند. آیا شما حاضرید پیاده‌سازی ایده تجاریتان را به یک پیشی ملوس یا یک درخت بسپارید؟


عکس پروفایل چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

قابل تشخیص باشید.
بهتر است عکس پروفایل شما از شانه به بالا باشد و صورت شما در عکس قابل تشخیص باشد. لطفا آن دسته عکس‌های هنری با عینک‌ها و کلاه‌های عجیب را فراموش کنید.

به دوربین نگاه کنید و لبخند بزنید.
اگر از آن دسته از افراد هستید که از دوربین خجالت میکشید بهتر است آنقدر تمرین کنید که بتوانید به دوربین نگاه کنید و لبخند بزنید. نگاه نکردن به دوربین این حس را القا میکند که درحال مخفی کردن چیزی هستید.

پشت زمینه ساده داشته باشید.
پشت به یک دیوار ساده و یا در محیطی باز بایستید و عکس بگیرید. لزومی ندارد همه افراد بدانند که میز شما چه چیدمانی دارد، در کدام منطقه شهر زندگی میکنید و یا اخیرا به کیش سفر کرده‌اید.

اگر با توجه به همه این توضیحات تمایلی به گذاشتن عکس ار خودتان ندارید از عکسی استفاده کنید که به خوبی شما و خدمتی که ارائه می‌دهید را نشان‌دهد. به عنوان مثال اگر برنامه‌نویس هستید تصویر یک صفحه نمایش کامپیوتر پر از کد می‌تواند یک آواتار مناسب باشد. اگر طراح هستید می‌توانید از یکی از طرح‌های مورد علاقه‌تان یا یک کاریکاتور از خودتان را به  عنوان عکس پروفایل قرار دهید. و لوگو می‌تواند انتخاب مناسبی برای پروفایل یک تیم باشد.