راهنمای استفاده از پارسکدرز - نحوه ارسال پیشنهاد به کارفرما و خریدار

امروز 28 شهریور 1398

هنر اصلی فریلنسرها برقراری تعادل میان ارسال پیشنهاد قیمت رقابتی و قیمت مناسبی که استحقاقش را دارند است. اگر قیمت را اشتباه تخمین بزنید، ممکن است یک پروژه خوب را از دست بدهید و به اندازه کافی کار برای انجام نداشته باشید. یا بدتر از آن، پروژه را با مبلغی بسیار کم بدست آورید و مجبور شوید  آن را با نرخی تکمیل کنید که حتی پاسخگوی هزینه‌های شما هم نیست. با وجود چندین مجری که روزانه برای پروژه ها پیشنهاد قیمت ارسال می‎کنند، برقرای این تعادل و ارسال پیشنهادی که مورد توجه خریدار قرار بگیرد را به یک چالش تبدیل کرده‎است.


یک پیشنهاد قیمت چطور باید نوشته شود که بیشتر مورد توجه خریدار قرار گیرد و پیشنهاد شما را از سایر مجریان متمایز کند؟

متن توضیحات پروژه را با دقت بخوانید

مهمترین کاری که باید قبل از ارسال پیشنهاد انجام دهید خواندن دقیق متن توضیحات پروژه است. توضیحات را طوری بخوانید که بلافاصله بعد از ارسال پیشنهاد قیمت توانایی شروع کار را داشته باشید. اگر خریدار احساس کند که شما پروژه را به طور کامل متوجه نشده اید آن را به شما نخواهد سپرد.


سوال بپرسید

سوالاتی که در حین خواندن توضیحات پروژه به ذهنتان میرسد را یادداشت کنید. سوالات منطقی و عاقلانه بپرسید. سوالاتی بپرسید که نشان دهد شما جزئیات پروژه را متوجه شده اید و میخواهید در مورد روند اجرای آن بیشتر بدانید. فراموش نکنید انجام یک پروژه بدون دانستن جزئیات دقیق آن غیر ممکن است.

 

 پیشنهاد خود را واضح و مختصر بنویسید

معمولا خریدار باید مجری مورد نظر خود را از میان ده ها پیشنهاد انتخاب کند. زمانی که تعداد پیشنهادها خیلی زیاد باشد این امکان وجود دارد که همه کلمات و جملات یک پیشنهاد خوانده نشود و یا حتی پیشنهادهای طولانی با توضیحات بیش از حد نادیده گرفته شود(کنار گذاشته شود.) بنابرین از نوشتن جملات و پاراگراف های طولانی خودداری کنید و جمله بندی و فاصله بندی را به گونه ای رعایت کنید که متن شما را خواناتر و قابل فهم تر کند.

 

کاری را پیشنهاد کنید که دیگران انجام نمی‌دهند

شما می‌توانید کارهایی برای مشتری انجام دهید که هیچ کس دیگری انجام نمی‌دهد. این کارها می‌تواند شامل ارتباط خوب، توانایی پرسیدن سوالات درست، انعطاف پذیر بودن، بازبینی مجدد و مشاوره دادن در سایر بخش‌های پروژه و کمک کردن به آن‌ها برای رسیدن به بهترین نتیجه ممکن. اگر بتوانید برای مشتری تجربه‌ای دلخواهش را ایجاد کنید ، نه تنها شانس گرفتن پروژههای بیشتر از آن مشتری را تقویت می‌کنید، بلکه قدرت چانه‌زنی خود را بر سر قیمت افزایش می‌دهید.

 

 بعد از فرستادن پیشنهاد پیگیر باشید

اکثر خریداران قبل از گذشت ۲۴ ساعت از ارسال توضیحات پروژه، مجری مورد نظرشان را انتخاب میکنند. بنابراین سعی کنید پس از ارسال پیشنهاد قیمت تا حد امکان در دسترس باشید و این نکته را به خاطر داشته باشید که رفتار شما پیش از به دست آوردن پروژه نماینده رفتار شما در هنگام انجام پروژه است.
علاوه بر این اگر پس از ارسال پیشنهاد قیمت پاسخی از طرف خریدار دریافت نکردید، سعی کنید قیمت پیشنهادی را تعدیل کنید و یا با پرسیدن سوال خریدار را به صحبت کردن ترغیب کنید.

 

قیمت رقابتی را فراموش نکنید

قیمت رقابتی به این معنا نیست که برای برنده شدن رقابت گرفتن پروژه باید پایین ترین قیمت را بدهید. برنده شدن یک پروژه از بین ده ها مجری کار آسانی نیست، اما اگر در کار خودتان حرفه ای هستید شاید خریدار مایل باشد که بیشتر از قیمت متوسط برای کار شما پرداخت کند. اما اگر تازه کار هستید شاید بد نباشد که برای به دست آوردن تجربه و شهرت به قیمت های کمتر از میانگین قانع باشید.

 

در مورد مهارت های خود بزرگنمایی نکنید

داشتن اعتماد به نفس در کار بسیار خوب است. اما ادعای بیش از حد هیچ کس را تحت تاثیر قرار نمیدهد. صادق و راستگو بودن در مورد مهارت ها تاثیر بهتری بر روی خریدار شما خواهد داشت.

 

پیشنهاد خود را قبل از ارسال ویرایش کنید

متن خود را قبل از ارسال دوباره و دوباره بخوانید. پیشنهاد شما صحیح و واضح است؟ غلط املایی ندارد؟ یک پیشنهاد قیمت با نگارش ضعیف و اشتباه نشان دهنده کمبود علاقه و توجه در کار است و هیچ خریداری پروژه را به یک مجری بی‎توجه نمی‎سپارد.
فراموش نکنید که برنده شدن یک پیشنهاد قیمت تنها گام اول است، هدف اصلی انجام پروژه و اتمام آن است.

نحوه ارسال پیشنهاد قیمت برای پروژه

در کامپیوتر:
برای دریافت پروژه و کسب درآمد از سایت نیاز است برای پروژه‌هایی که تخصص انجام آن را دارید پیشنهاد قیمت و پیام بفرستید.
از منوی سمت راست سایت "پروژه‌ها" و پس از آن "همه پروژه‌های باز" را انتخاب کنید.


در لیست پروژه‌ها، پروژه‌ای که تخصص انجام آن را دارید را انتخاب کنید.


شرح پروژه، فایل ضمیمه، حدود قیمت و ... را به دقت بررسی کنید و بر روی دکمه "ارسال پیشنهاد" کلیک کنید.


مبلغ پیشنهادی (مبلغ پیشنهادی باید بالاتر از حداقل قیمت مشخص شده توسط خریدار باشد)، ضمانت تخصص مدنظر (اگر خریدار برای پروژه حداقل ضمانت تخصص مشخص کرده باشد، باید به همان میزان یا بیشتر ضمانت تخصص در نظر بگیرید.) و مدت زمانی که برای انجام پروژه نیاز دارید را مشخص کنید.
پیشنهاد می‌شود که در باکس پیام برای خریدار پیامی در ارتباط با پروژه بنویسید. در صورت نیاز امکان ضمیمه کردن فایل نیز وجود دارد. پس از تکمیل کردن کلیه موارد دکمه "ارسال پیشنهاد / توضیح" را بزنید.


پیام و پیشنهاد قیمت شما برای خریدار ارسال شد. حالا زمان این است که خریدار پیشنهاد شما را بررسی برای شما پیام ارسال کند.


در تلفن همراه:
برای دریافت پروژه و کسب درآمد از سایت نیاز است برای پروژه‌هایی که تخصص انجام آن را دارید پیشنهاد قیمت و پیام بفرستید. برای انجام این کار  با زدن دکمه همبرگری بالای صفحه منوی سایت را باز کنید.


از منوی باز شده "پروژه‌ها" و پس از آن "همه پروژه‌های باز" را انتخاب کنید.


در لیست پروژه‌ها، پروژه‌ای که تخصص انجام آن را دارید را انتخاب کنید.


شرح پروژه، فایل ضمیمه، حدود قیمت و ... را به دقت بررسی کنید و بر روی دکمه "ارسال پیشنهاد" بزنید.


مبلغ پیشنهادی (مبلغ پیشنهادی باید بالاتر از حداقل قیمت مشخص شده توسط خریدار باشد)، ضمانت تخصص مدنظر (اگر خریدار برای پروژه حداقل ضمانت تخصص مشخص کرده باشد، باید به همان میزان یا بیشتر ضمانت تخصص در نظر بگیرید.) و مدت زمانی که برای انجام پروژه نیاز دارید را مشخص کنید.
پیشنهاد می‌شود که در باکس پیام برای خریدار پیامی در ارتباط با پروژه بنویسید. در صورت نیاز امکان ضمیمه کردن فایل نیز وجود دارد. پس از تکمیل کردن کلیه موارد دکمه سبز تایید را بزنید.


پیام و پیشنهاد قیمت شما برای خریدار ارسال شد. حالا زمان این است که خریدار پیشنهاد شما را بررسی برای شما پیام ارسال کند.