پيدا کردن يک مسير بهينه در مسيريابي چندپخشي با استفاده از الگوريتم بهينه سازي فاخته

تا الان برای این درخواست   0   پیشنهاد توسط فریلنسرهای سایت ارسال شده است.
اگر شما هم نیازمند چنین پروژه ای هستید کافی است عضو شوید و درخواست دهید.


در پارسکدرز کارفرمایان سفارش پروژه می دهند تا توسط متخصصین عضو با قیمتی رقابتی انجام شود.


شرح پروژه:

يک شبکه بصورت گراف داريم که در آن راس ها همان نودهاي موجود در شبکه و يال ها همان لينک ها ي موجود بين نودها ميباشند. ميخواهيم با استفاده از مسيريابي چندپخشي از يک منبع به چند مقصد خاص بسته هايي را ارسال کنيم.واضح است که ميتوان چندين درخت يه عنوان مسير ارسال بسته ها در نظر گرفت.ميخواهيم با استفاده از الگوريتم coa(الگوريتم بهينه سازي فاخته) درختي را انتخاب کنيم که بهينه باشد يعني تاخيرش و هزينه اش و نوسان تاخير(delay jitter) کل درخت مينيمم باشد. پس به اين منظور هر درخت را به عنوان يک فاخته در نظر ميگيريم و ادامه کار را با الگوريم coa پيش ميبريم . اما الگوريتم coa ... همانند ساير الگوريتم‌هاي تكاملي COAهم با يك جمعيت اوليه كار خود را شروع مي‌کند. جمعيتي متشكل از فاخته‌ها .(Cuckoos) اين جمعيت از فاخته‌ها تعدادي تخم دارند كه آن‌ها را در لانه تعدادي پرنده‌ي ميزبان خواهند گذاشت. تعدادي از اين تخم‌ها كه شباهت بيشتري به تخم‌هاي پرنده ميزبان دارند شانس بيشتري براي رشد و تبديل شدن به فاخته بالغ خواهند داشت. ساير تخم‌ها توسط پرنده ميزبان شناسايي‌شده و از بين مي روند. ميزان تخم‌هاي رشد كرده مناسب بودن لانه‌هاي آن منطقه را نشان مي‌دهند. هرچه تخم‌هاي بيشتري در يك ناحيه قادر به زيست باشند و نجات يابند به همان اندازه سود (تمايل) بيشتري به آن منطقه اختصاص مي‌يابد. بنابراين موقعيتي كه در آن بيش‌ترين تعداد تخم‌ها نجات يابند پارامتري خواهد بود كه COA قصد بهينه‌سازي آنرا دارد. فاخته‌ها (Cuckoos) براي بيشينه كردن نجات تخم‌هاي خود دنبال بهترين منطقه مي گردند. پس از آنكه جوجه با از تخم در آمدند و تبديل به فاخته بالغ شدند، جوامع و گروه‌هايي تشكيل مي‌دهند. هر گروه منطقه سكونت خود را براي زيست دارد. بهترين منطقه سكونت تمام گروه با مقصد بعدي فاخته‌ها در ساير گروه با خواهد بود. تمام گروهها به سمت بهترين منطقه موجود فعلي مهاجرت مي‌کنند. هر گروه در منطقه اي نزديك بهترين موقعيت فعلي ساكن مي‌شود. با در نظر گرفتن تعداد تخمي كه هر فاخته خواهد گذاشت و همچنين فاصله فاخته‌ها از منطقه بهينه فعلي براي سكونت تعدادي شعاع تخم‌گذاري محاسبه شده و شكل مي گيرد. سپس فاخته‌ها شروع به تخم‌گذاري تصادفي در لانه‌هايي داخل شعاع تخم‌گذاري خود مي‌کنند. اين پروسه تا رسيدن به بهترين محل براي تخم‌گذاري (منطقه با بيش‌ترين سود) ادامه مي‌يابد. اين محل بهينه جايي است كه بيش‌ترين تعداد فاخته‌ها در آن گرد مي‌آيند. من به پياده سازي اين پروژه به زبان متلب نياز دارم. يعني يه برنامه اي ميخوام که بتونه رفتار فاخته ها رو کامل نشون بده. مقاله اي که الگوريتم coa بهمراه ترجمه اش را به طور کامل توضيح داده و همچنين دو تا از مقالاتي که بعنوان مقالات اصلي براي انجام پايان نامه ام محسوب ميشوند رو در فايل ضميمه قرار دادم . همچنين کدهاي متلب براي اين الگوريتم رو هم دارم. اگر نياز به توضيحات بيشتري بود در خدمتتون هستم.


زیرساخت:
ويندوز7


قابل تحویل:

+8500
+37128

پارسکدرز چی هست و چه کارهایی در اون انجام میشه؟

ما رابط تقاضا و اجرا هستیم. در پارسکدرز خریداران درخواست خود را به صورت عمومی یا خصوصی مطرح می کنند تا توسط مجریان انجام شود. هر کاری که بتوان در بستر اینترنت انجامش داد. کارهایی از قبیل:

فعالیت به عنوان مجری یا فریلنسر

اگر توانایی انجام کارهای سفارش داده شده از جانب خریداران رو داری می تونی اقدام به کسب در آمد از پارسکدرز کنی. از تایپ و ترجمه گرفته تا طراحی گرافیکی، برنامه نویسی و پیاده سازی سیستم های بزرگ.

پارسکدرز با استفاده از سیستم مالی گروگذاری وجه امنیت مالی طرفین را تضمین می کند. این به این معنی است که شما پس از اطمینان از انجام صحیح پروژه حتما هزینه انجام کار را دریافت می کنید.

فعالیت به عنوان کارفرما یا خریدار

اگر پروژه ای برای انجام داری و قصد داری انجام اون رو به افراد حرفه ای بسپاری کافیه که در پارسکدرز عضو بشی و درخواست خودت رو ثبت کنی تا مجری ها اون رو ببیند و برات پیشنهاد ارسال کنند.

پارسکدرز علاوه بر داشتن نماد اعتماد دو ستاره با استفاده از سیستم مالی گروگذاری وجه، امنیت مالی طرفین را تضمین می کند. این به این معنی است که شما پس از اطمینان از انجام صحیح پروژه خود وجه را آزاد خواهید کرد. همچنین شما می توانید جهت اطمینان بیشتر از مجری بخواهید تا ضمانتی بابت تخصص خود گرو بگذارد.