طراحی الگوریتم برای مدیریت مسافرت(برنامه نویسی پویا)

برای این درخواست 2   پیشنهاد توسط فریلنسرهای سایت ارسال شده است.
اگر شما هم نیازمند چنین پروژه ای هستید کافی است عضو شوید و درخواست دهید.


در پارسکدرز کارفرمایان سفارش پروژه می دهند تا توسط متخصصین عضو با قیمتی رقابتی انجام شود.


قیمت توافق شده: 300,000 تومان

شرح پروژه:


مدیریت مسافرت-برنامه نویسی پویا

میخواهیم طبق مسئله‌ی زیر بین شهر‌ها مسافرت کنیم،مسافرت شما از شهر الف شروع میشود و با رسیدن به شهر ب خاتمه مییابد. از آنجایی که شما نمیتوانید کل مسیر را یک دفعه طی کنید، باید در بین راه استراحت داشته باشید. فرض کنید که تعداد n شهر در مسیر بین شهر الف تا شهر ب وجود دارد که در هر شهر نیز یک هتل خوب برای اقامت وجود دارد. میدانیم که شهر i ام در فاصله m_imi​ کیلومتری از شهر مبدا یا همان شهر الف قرار دارد و

0<m_1<m_2<m_3<...<m_n0<m1​<m2​<m3​<...<mn​

و شهر مبدا در مکان صفر قرار دارد و شهر n ام همان شهر مقصد (شهر ب) است. برای سادگی، هزینه اقامت در همه هتلها را با هم یکسان در نظر بگیرید و فرض کنید که هزینه یک شب اقامت در هتل برابر با عدد k است که در فایل ورودی به شما داده میشود.

برای انجام این مسافرت به صورت زمینی، شما باید چند قانون را رعایت کنید:

برای جلوگیری از خستگی مفرط در رانندگی!، در طول یک روز نباید بیش T کیلومتر را طی کنید. در صورتی که کمی بیشتر از این مقدار و یا کمتر از این مقدار رانندگی کنید (مثلا x کیلومتر رانندگی کنید)، میزان هزینه شما برابر با (T-x)^{2}(T−x)2 خواهد بود.

در پایان روز باید حتما در یکی از شهرهای میانی استراحت کنید و نمیتوانید در میانه راه و خارج از شهر چادر بزنید و شب را به صبح برسانید.

با استفاده از برنامه نویسی پویا، روشی را طراحی و پیاده سازی کنید که شهرهای میانی برای اقامت را به گونه ای انتخاب کند که مجموع هزینه شما (هزینه های ناشی رانندگی کمتر یا بیشتر از T کیلومتر + هزینه های اقامت در هتل ) در سفر حداقل باشد.

ورودی

فایل info.txt است که در خط اول آن عدد n یا تعداد شهرهای میانی، در خط دوم آن عدد k یا هزینه یک شب اقامت در هتل، در خط سوم T یا میزان مجاز رانندگی در روز و در خطوط بعدی به ترتیب فاصله شهرهای میانی تا شهر مبدا ذکر شده است.

خروجی

فایل cost.txt است که در آن در خط اول مجموع هزینه سفر و در خطهای بعدی آن به ترتیب شهرهای میانی که برای اقامت انتخاب شده اند نوشته میشود. توجه داشته باشید که شهر آخر همان شهر مقصد است.

#مثال

ورودی نمونه

3 50 300 290 300 580

Copy

خروجی نمونه

300 1 3


لیست پیشنهادهای فریلنسرها

mzs.slri

کاربر عادی

کاربر عادی

300,000 تومان

0.00 (بدون امتیاز)
پروژه موفق : 1
رتبه: 5042
هفت روز پیش
+8500
+93167

پارسکدرز چی هست و چه کارهایی در اون انجام میشه؟

ما رابط تقاضا و اجرا هستیم. در پارسکدرز خریداران درخواست خود را به صورت عمومی یا خصوصی مطرح می کنند تا توسط مجریان انجام شود. هر کاری که بتوان در بستر اینترنت انجامش داد. کارهایی از قبیل:

فعالیت به عنوان مجری یا فریلنسر

اگر توانایی انجام کارهای سفارش داده شده از جانب خریداران رو داری می تونی اقدام به کسب در آمد از پارسکدرز کنی. از تایپ و ترجمه گرفته تا طراحی گرافیکی، برنامه نویسی و پیاده سازی سیستم های بزرگ.

پارسکدرز با استفاده از سیستم مالی گروگذاری وجه امنیت مالی طرفین را تضمین می کند. این به این معنی است که شما پس از اطمینان از انجام صحیح پروژه حتما هزینه انجام کار را دریافت می کنید.

فعالیت به عنوان کارفرما یا خریدار

اگر پروژه ای برای انجام داری و قصد داری انجام اون رو به افراد حرفه ای بسپاری کافیه که در پارسکدرز عضو بشی و درخواست خودت رو ثبت کنی تا مجری ها اون رو ببیند و برات پیشنهاد ارسال کنند.

پارسکدرز علاوه بر داشتن نماد اعتماد دو ستاره با استفاده از سیستم مالی گروگذاری وجه، امنیت مالی طرفین را تضمین می کند. این به این معنی است که شما پس از اطمینان از انجام صحیح پروژه خود وجه را آزاد خواهید کرد. همچنین شما می توانید جهت اطمینان بیشتر از مجری بخواهید تا ضمانتی بابت تخصص خود گرو بگذارد.