سیمولیشن با پایتون ، مدل کردن دما در پروژه صنعتی

تا الان برای این درخواست 25   پیشنهاد توسط فریلنسرهای سایت ارسال شده است.
اگر شما هم نیازمند چنین پروژه ای هستید کافی است عضو شوید و درخواست دهید.


در پارسکدرز کارفرمایان سفارش پروژه می دهند تا توسط متخصصین عضو با قیمتی رقابتی انجام شود.


شرح پروژه:


پروژه درباره کنترل دمای قالب های ریخته گری شده توسط مذاب مس می باشد. پروژه تا حدی انجام شده است که احتیاج به باز نویسی و گسترش مدل با پکیج  FMU هستش که جزئیات به صورت شفاهی هم منتقل خواهد شد.

شرح پروژه : میبایست پروسه توسط پایتون با استفاده از کتابخانه FMU و FMI نوشته و مدل شود. بعد از پایان پیاده سازی پروسه در انتها میبایست پروسه نوشته شده با فرمت FMU اکسپورت شود که فایل اکسپورت شده با فرمت FMU در نرم افزار ثانویه با نام SIMIT فراخوانی میشود. که نرم افزار کنترلی Tia Portal در ارتباط با نرم افزار SIMIT دمای قالبها را از روی ماژول نوشته شده می خواند و پروسه واقعی را کنترل میکند . اطلاعات و جزئیات بیشتر در اختیار شما قرار خواهد گرفت. 

برنامه نویس میبایست تسلط کامل "100 درصدی" به برنامه نویسی با پایتون و توانایی کار با کتاب خانه های pyfmu و pyfmi را داشته باشد .

Functional Mock-up Interface

https://fmi-standard.org/

https://github.com/NTNU-IHB/PythonFMU

کلیپ مربوط به پروسه :

https://www.youtube.com/watch?v=DYkwxagYvF4

خلاصه ای از پروسه :

 پروسه به این حالت هستش که وقتی اپراتور استارت رو فشار میده پروسه به صورت اتوماتیک شروع به کار میکنه و قالبها هر 30 ثانیه مذاب مس رو دریافت میکنن. دمای قالب تو این حالت به نحوی محاسبه میشه که سیال داخل قالب هست (همان طوری که تو کدها مشاهده میکنید) . و اگر قالب بعد از اتمام 30 ثانیه مذاب مس را دریافت نکرد (کلاس عدم دریافت مذاب مس میتوان توسط اپراتور به عنوان ورودی اعمال شود ) که نیاز به تغییر فانکشن های هست (یکی از ورودی فانکشن که دیگه دمای مذاب مس نیست دمای هوا هستش) این به معنی محاسبه دمای قالب بدون مذاب مس هست.  میبایست به کدها اشراف داشته باشید .

تمام این پروسه برای این هستش که دمای قالب ها با توجه به رویداد های داخل پروسه لحظه به لحظه سیموله بشن تا بتوان دمای قالب ها رو داخل تونل خنک سازی دقیقا روی ولوها (8 ولو آنالوگ که تعداد آنها متغییر هستش) به عنوان خروجی (خروجی ها به تعداد ولوها) یا به عنوان فیدبک به کنترل کننده تعریف و ارسال شن که از این طریق ولوها کنترل میشن و در نهایت منجر به کنترل دمای قالب ها میشه.

احتیاج به ذخیره سازی دمای قالب ها هستیم تا تو فاز 2 فیدبک مناسب رو به کنترل کننده ارسال کنیم.

تمام پروسه میباست با کتابخانه FMI و FMU نوشته شن تا تو نرم افزار ثانویه SIMIT به صورت ماژول فراخوانی شه.

برای درک پروسه و فاز ها میباست به کد های نوشته شده اشراف و تسلط داشته باشید.

پروسه شامل 4 فاز هستش :

فاز 1 خنک سازی از طریق هوا. قالب پر یا خالی (میتوان از کلاس بندی برای رخ داد ها استفاده کرد) .

فاز 2 خنک سازی از طریق آب (تونل- خنک سازی از طریق ولوهای آنالوگ) مهم : برای این که تاثیرات تغییرات ولوهای آنالوگ رو دما تو مدل لحاظ کنیم میبایست ورودی هایی به تعداد ولوها که مقدار آنها به صورت دائم از کنترلر خوانده میشه به عنوان ضریب داخل فانکشن استفاده کنیم . احتیاج به تغییر فانکشن ها در فاز 2 (کافیست که متغیر اختصاص داده شده به ولوها ها را به فانکشن های قسمت تونل خنک سازی اضافه کنیم).

فاز 3 خنک سازی از طریق هوا و  خارج کردن مذاب سفت شده توسط بازو مکانیکی انتهای فاز 3. در فاز 3 در صورت تشخیص قطعه معیوب (نداشتن گوشواره) (دو استیشن بعد از تونل خنک سازی)  و خارج کردن قطعه از داخل قالب که منجر به خارج شدن مذاب مس پیش از موعود (پیش از کلاس حالت خروج نرمال) میشود که قالب زودتر شروع به خنکتر شدن میکنه . میتوان کلاس خروج اضطرای توسط اپراتور به عنوان ورودی به پروسه تعریف شود.

فاز 4 قالب ها به صورت خالی فاز 4 را طی میکنن تا دوباره در پوزیشن دریافت قرار بگیرد.

برای اطلاع از جزئیات لطفا پیام بدین


+8500
+132947

پارسکدرز چی هست و چه کارهایی در اون انجام میشه؟

ما رابط تقاضا و اجرا هستیم. در پارسکدرز خریداران درخواست خود را به صورت عمومی یا خصوصی مطرح می کنند تا توسط مجریان انجام شود. هر کاری که بتوان در بستر اینترنت انجامش داد. کارهایی از قبیل:

فعالیت به عنوان مجری یا فریلنسر

اگر توانایی انجام کارهای سفارش داده شده از جانب خریداران رو داری می تونی اقدام به کسب در آمد از پارسکدرز کنی. از تایپ و ترجمه گرفته تا طراحی گرافیکی، برنامه نویسی و پیاده سازی سیستم های بزرگ.

پارسکدرز با استفاده از سیستم مالی گروگذاری وجه امنیت مالی طرفین را تضمین می کند. این به این معنی است که شما پس از اطمینان از انجام صحیح پروژه حتما هزینه انجام کار را دریافت می کنید.

فعالیت به عنوان کارفرما یا خریدار

اگر پروژه ای برای انجام داری و قصد داری انجام اون رو به افراد حرفه ای بسپاری کافیه که در پارسکدرز عضو بشی و درخواست خودت رو ثبت کنی تا مجری ها اون رو ببیند و برات پیشنهاد ارسال کنند.

پارسکدرز علاوه بر داشتن نماد اعتماد دو ستاره با استفاده از سیستم مالی گروگذاری وجه، امنیت مالی طرفین را تضمین می کند. این به این معنی است که شما پس از اطمینان از انجام صحیح پروژه خود وجه را آزاد خواهید کرد. همچنین شما می توانید جهت اطمینان بیشتر از مجری بخواهید تا ضمانتی بابت تخصص خود گرو بگذارد.