کدنویسی با متلب برای حل معادلات حاکم روی استوانه ای در مسیر جریان با استفاده از روش های عددی حجم محدود

تا الان برای این درخواست   3   پیشنهاد توسط فریلنسرهای سایت ارسال شده است.
اگر شما هم نیازمند چنین پروژه ای هستید کافی است عضو شوید و درخواست دهید.


در پارسکدرز کارفرمایان سفارش پروژه می دهند تا توسط متخصصین عضو با قیمتی رقابتی انجام شود.


شرح پروژه:

گفته شده که هدف مطالعه پدیده به وجود اومدن گردابه در حقیقت پشت استوانه موجود و در مسیر جریان هستش که مختصات قرار گیریش برحسب قطر داده شده تو فایل اصلی.

تولید شدن مش و کل مراحلش رو صرفا با کد نویسی متلب میخوام و اینکه بتونم مرحله به مرحله ببینم کارش رو یعنی مش رو تولید بکنه و بره سراغ حلش تو سطرهای بعدی و اینکه از قابلیت های پیش فرض نرم افزار متلب نمیخوام استفاده بشه و یا توابع از پیش تعریف شده ی داخل متلب که برای حل معادلات هستش نباشه و صرفا با روش های کد نویسی معادلات حل بشن.

معادلات حاکم بر مسئله رو که پیوستگی و معادله انرژی و معادلات ناویر استوکس هستش در دو جهت x و y براساس روش های CFD و حل عددی یعنی گسسته سازی معادلات و با روش حجم محدود با در نظر گرفتن اطلاعات گره های چپ و راست و بالا و پایین گره مورد نظر در هر مرحله متلب حل بکنه. که برای روش گسسته سازی روش آپویند درجه دو یا همون کوئیک قراره استفاده بشه و الگوریتم استفاده شده برای تصحیح سرعت در دو بعد و تصحیح فشار و دما الگوریتم سه مرحله ای پیزو باشه که تا جایی که من اطلاع دارم یک مرحله حدس داره و دو مرحله تصحیح.

در نهایت میخوام اطلاعات حل رو شامل توزیع دما و فشار و سرعت در دو بعد رو بهم بده و همچنین کانتورهاش رو بر حسب زمان رسم بکنه.

قسمت مهم که باید اشاره بکنم تابعیت زمان هستش. یعنی مسئله رو در حالت unsteady میخوام حل بشه. پس تو معادلات گسسته شده قسمت تابعیت زمان هر پارامتر مورد بررسی رو باید زحمتشو بکشید برام

جریان سیال ( هوا) از روی استوانه عبور می کند.

شرایط مسئله غیر دایمی (unsteady state) می باشد و یکی از هدف ها مطالعه ی ایجاد گردابه در جریان است که در اعداد رینولدز بالا بیشتر خود را نشان میدهد.

مختصات استوانه هم در فایلی هستش که میفرستم به همراه توضیحات دیگه.

ابتدا بایستی با متلب مش بندی نشان داده شده در شکل ایجاد شود و گره های تولید شده را برنامه بشناسد.

سپس معادلات پیوستگی و مومنتوم و معادله انرژی در دو بعد با استفاده از روش  حجم محدود گسسته شود و با استفاده از اطلاعات گره ها حل شود.

روش استفاده شده روش QUICK باشد و از الگوریتم PISO برای بدست آوردن مقادیر تصحیح شده استفاده کند.

در نهایت کانتورهای توزیع سرعت، فشار و دما را که از حل معادلات بدست آمده تولید کند. کانتور های سرعت و فشار در فایل pdf ارسالی که اطلاعات مطالعه ی همین مسئله با فلوئنت است را نشان می دهد.

یعنی با فرض یک دمای خاص برای استوانه در حالت غیر دائم و با حل معادله گسسته شده ی انرژی انتقال حرارت هم حول استوانه بررسی شود.


+8500
+18271

پارسکدرز چی هست و چه کارهایی در اون انجام میشه؟

ما رابط تقاضا و اجرا هستیم. در پارسکدرز خریداران درخواست خود را به صورت عمومی یا خصوصی مطرح می کنند تا توسط مجریان انجام شود. هر کاری که بتوان در بستر اینترنت انجامش داد. کارهایی از قبیل:

فعالیت به عنوان مجری یا فریلنسر

اگر توانایی انجام کارهای سفارش داده شده از جانب خریداران رو داری می تونی اقدام به کسب در آمد از پارسکدرز کنی. از تایپ و ترجمه گرفته تا طراحی گرافیکی، برنامه نویسی و پیاده سازی سیستم های بزرگ.

پارسکدرز با استفاده از سیستم مالی گروگذاری وجه امنیت مالی طرفین را تضمین می کند. این به این معنی است که شما پس از اطمینان از انجام صحیح پروژه حتما هزینه انجام کار را دریافت می کنید.

فعالیت به عنوان کارفرما یا خریدار

اگر پروژه ای برای انجام داری و قصد داری انجام اون رو به افراد حرفه ای بسپاری کافیه که در پارسکدرز عضو بشی و درخواست خودت رو ثبت کنی تا مجری ها اون رو ببیند و برات پیشنهاد ارسال کنند.

پارسکدرز علاوه بر داشتن نماد اعتماد دو ستاره با استفاده از سیستم مالی گروگذاری وجه، امنیت مالی طرفین را تضمین می کند. این به این معنی است که شما پس از اطمینان از انجام صحیح پروژه خود وجه را آزاد خواهید کرد. همچنین شما می توانید جهت اطمینان بیشتر از مجری بخواهید تا ضمانتی بابت تخصص خود گرو بگذارد.