رشوه‌ای که به شما می‌دهند تا رویاهایتان را فراموش کنید!

کارآفرین کارمند

این موضوع من رو ناراحت میکنه که اکثر افراد حقوق بگیر نمیپذیرند که چشمانشون روی حقیقت باز کنند.

حتی اگر در مورد این موضوع باهاشون صحبت کنی پاشون رو فراتر می‌ذارن و (با ذهنیت خودشون) از موقعیتشون دفاع می‌کنن و دلایلی رو بیان می‌کنند که چرا حقوق بگیر بودن ایرادی نداره.

اساسا حقوق بگیر بودن ایرادی نداره اگه با پایین آوردن سطح خواسته‌هاتون و فراموش کردن رویاهاتون مشکلی ندارید. اگر با محدود شدن انتخاب‌هاتون، وابسته کردن خودتون به آدم‌هایی که هیچ تاثیری بر روی اون‌ها نداری و باعث آسیب پذیر شدنت می‌شن، مشکلی نداری.

مردم بهم میگن:

کریسجان”، همه نمیتونن کارآفرین بشن، ما به کارمند نیاز داریم. به علاوه همه توانایی کارآفرین شدن رو ندارن.

خب این یک ذهنیته. من عقیده دارم که همه میتونن کارآفرین بشن. فقط به این بستگی داره که چطور تعریفش میکنی. حدود 100 سال پیش تقریبا همه کارآفرین بودند و اون‌هایی که نبودند برای حکومت کار می‌کردند. بنابرین ممکنه.

بعضی از آدم‌ها باور دارند که همه افراد برای کارآفرین شدن مناسب نیستند. من اعتقاد دارم و بهم اثبات شده که کارآفرین شدن یک مهارته. همونطور که درس میخونید که دکتر یا مهندس بشید، میتونید درس بخونید که یک کارآفرین بشید.

اما باید مایل به یادگیری باشید. و در زمانی که مایل هستید این کار رو انجام بدید. توی همون نقطه‌ای که زمانی که می‌خواستین پزشک، آرایشگر و … بشین بودین. چرا؟

(به طور کلی زمانی که مایل بودید برای کارمند شدن درس بخونید.)

ببینید برای بیشتر آدما نتیجه‌اش چی شد!!

چرا انتخاب نکنیم که یکبار دیگه درس بخونیم تا آزاد بشیم. (از نظر زمانی و مالی)

این روزها با اینترنت و مدل‌های کسب و کار جدید، پول درآوردن به تنهایی آسون‌تر شده.  اما باید بخوای. بنابرین سوال “میتونی انجامش بدی؟” نیست. سوال درست اینه ” مایل هستی که انجامش بدی” یا “مایل هستی یاد بگیری؟”

و اگر پاسخ منفی باشه … قابل احترامه …. اما باید عواقب این انتخاب رو بپذیرید!

 

نویسنده: Chrisjan Peters

منبع


ارسال شده در 15 فروردین 1397
برچسب ها: , ,

One thought on “رشوه‌ای که به شما می‌دهند تا رویاهایتان را فراموش کنید!”

 • از نظر من شما هم می توانی حقوق بگیر باشی هم کار آفرین .
  اینکه بخواهی خودت را محدود کنی یک اشتباه بزرگ تر است . اگر عده ای کارمند می شوند دارند برای مردم کار می کنند تا شما در رفاه باشید . فرض بگیرید روزی کارمندان مخابرات کار نکنند . آن موقع نه اینترنتی خواهید داشت و کار آفرینی .
  پس ما انسان ها مکمل یکدیگر هستیم . و این چه کار اشتباهی است که بخواهیم کارمندان زحمت کش را رشوه بگیر بخوانیم .
  اما بیایید دید بازتری داشته باشیم . بله کار آفرینی هم خوب است اگر تواناییش را علاقه اش را هم داشته باشی کار آفرینی زیباترین کار است. من افراد زیادی را می شناسم هم کارمند بودن و هم کار آفرین .
  پس اولا از تمامی کارمندان من انتظار دارم هم شما و هم سایت پارسکدرز عذر خواهی کند . دوما در ایجاد پست ها دقت بیشتری انجام دهد .
  واقعا حیف است سایت با این همه ظرفیت به علت بی احترامی به قشر زحمت کش جامعه بسته شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *