کارهایی که یک فریلنسر حرفه ای انجام می دهد

زمانی‌که کارفرما فریلنسر مورد نظر خود را انتخاب می‌کند و پروژه را به او می‌سپارد مشتاق است که در جریان روند و پیشرفت کار قرار بگیرد. در این میان نکات و مواردی وجود دارد که با رعایت آن‌ها می‌توان روابط بهتری با کارفرما برقرار ساخت و پروژه را با تعامل بهتر و رضایت بیشتر به سرانجام رساند.

 

به موقع از وقایع و رخدادها(نوتیفیکیشن‌ها) مطلع شوید.

هر زمان که اتفاقی در حساب کاربری شما رخ ‌دهد متناظر با آن رخداد، یک پیام آگاهساز برای شما ارسال می‌شود. اگر به موقع از این رخداد مطلع شوید این فرصت را خواهید داشت که به موقع اقدام کرده و ارتباط دوطرفه و خوبی برقرار کنید. بدون شک این عکس العمل شما در ایجاد حس مثبت و اعتماد خریداران به شما مفید خواهد بود.

روش پیشفرض برای آگاهسازی کاربران از رخدادها ارسال ایمیل است، اما امکان دریافت نوتیفکیشن بر روی تلفن همراه و امکان اتصال رخدادهای پارسکدرز به تلگرام نیز برای آگاهسازی سریعتر شما نیز در نظر گرفته شده‌است. در صورتی که مایل باشید گزینه های اطلاع رسانی را مطابق میل خود تنظیم کنید به صفحه تنظیمات اطلاع رسانی مراجعه کنید.

 

بلافاصله بعد از گروگذاری خریدار را در جریان شروع پروژه قراردهید.

وقتی که خریدار پیشنهاد قیمت شما را می‌پذیرد و پروژه را به شما می‌سپارد زمان آن است که از وی بابت انتخاب شما به عنوان مجری تشکر کرده و او را در جریان برنامه‌ریزی خود برای انجام پروژه قرار دهید. مواردی از قبیل اینکه کار بر روی پروژه را چه زمانی آغاز خواهید کرد یا زمانبندی تحویل هریک از فازهای پروژه به چه صورت خواهد بود می تواند در ادامه به خریدار گفته شود.

 

در طول مدت زمان انجام پروژه در دسترس باشید.

زمانی که شما درحال انجام پروژه‌ای هستید اما خریدار را در جریان پیشرفت کار قرار نمی‌دهید یا پاسخگوی پیام‌های او نیستید این حس را به خریدار القا می‌کنید که پروژه رها شده یا به اندازه کافی جدی گرفت نشده است. بنابرین تلاش کنید که خود را در موقعیت خریدار تصور کنید. ممکن است پروژه‌ای که ایشان به شما سپرده تعیین کننده و حیاتی باشد و عدم دریافت پاسخ به موقع سبب بروز حس بد و عدم اطمینان در در خریدار شود.

 

پیام‌ها را با خوشرویی و احترام بنویسید.

در پارسکدرز ارتباط میان کارفرما و فریلنسر به صورت نوشتاری و از طریق ارسال پیام و چت آنلاین انجام می‌شود. در ارسال پیام به صورت متنی امکان انتقال حس و لحن وجود ندارد، بنابرین اگر پیام‌ها بدون استفاده از کلماتی که حس احترام و آرامش را القا می‌کنند نوشته شود ممکن است لحن شما اشتباه برداشت شود و باعث بروز سوتفاهم گردد.

 

برای یادآوری مهلت و تاریخ تحویل پروژه‌ها از ابزارهای کارآمد استفاده کنید.

زمانی که فرد در خارج از محیط اداری و به صورت یک فریلنسر فعالیت می‌کند مسئولیت برنامه‌ریزی فازها و سررسیدهای پروژه به عهده خود اوست. اگر فریلنسر به صورت همزمان در حال انجام چند پروژه باشد یا پروژه ای بزرگ در دست داشته باشد زمانبندی مناسب و تکمیل پروژه در موعد مقرر می‌تواند یک چالش باشد. در پارسکدرز زمان شروع و مهلت تحویل در بخش پایین مکالمات آن پروژه نوشته شده است که فریلنسر باید زمان تحویل پروژه را بر اساس آن برنامه ریزی کند.

برای برنامه‌ریزی دقیق‌تر و پیگیری پروژه بر اساس زمان می‌توانید از Google Calendar استفاده کنید. پروژه و فازهای آن را زمان بندی کنید و یادآورهای مناسب تنظیم کنید. تا در هر زمان یک دید و آگاهی کلی در مورد پروژه داشته باشید.


ارسال شده در 02 دی 1396
برچسب ها: ,

6 دیدگاه برای “کارهایی که یک فریلنسر حرفه ای انجام می دهد”

  • سلام علیکم
    نکات مفیدی رو یادآوری کردید. اما به نظر می آید که اولین پیشنهاد ها زودتر مورد قبول واقع میشوند و این کمی کار را سخت تر میکند. به نظر شما چه راهکاری برای جلب نظر و اعتماد مشتری میتونیم، بکار ببریم؟

    • خب فاکتور زمان همیشه حیاتی است. منتها کارفرمایان به رزومه افراد نیز اهمیت می دهند. البته برای بهبود سرعت عمل می توانید عضو کانال تلگرام پروژه ها شوید و به سرعت از ثبت پروژه های جدید آگاه شوید.

  • سلام خسته نباشید
    من به این نکات توجه کردم و الان یک پروژه دارم
    مخصوا اونجایی که گفتید خوشرو باشید با این نکته تونستم پروژه بگیرم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *