چرا فریلنسرها نجات دهندگان اینترنت هستند

فریلنسرها گونه های جدیدی از موجودات هزاره‌ی جدید هستند. درست مثل هنرمندان در زمان رنسانس ، مهندسین در انقلاب صنعتی. فناوران نوین در عصر انقلاب تکنولوژی (و اخیرا موبایل) برای پیشرفت در حوزه‌های مختلف به فریلنسرها تکیه کرده‌اند. اپل و مایکروسافت کارمندان تمام وقتی مثل مهندس‌ها،  بازاریابان و متخصصان در سایر زمینه‌ها دارند، اما زمانی که صحبت از اینترنت و در کل صنایع مربوط به تکنولوژی می‌شود، بیشترِ نوآوری، محتوا و برنامه‌نویسی به وسیله فریلنسرهای علاقه‌مند ایجاد شده است.

مشابه همین موضوع در مورد موبایل هم دیده ‌می‌شود. بیشتر کمپانی‌های  سازنده ی اپلیکیشن‌های موبایل به وسیله کارآفرینانی که قبلا کارشان را به صورت فریلنسینگ شروع کرده‌اند راه‌اندازی شده‌اند. در حقیقت، شغل‌های فریلنسینگ می‌توانند به عنوان رشد دهنده‌های شخصی برای کارآفرینان جوانی که حداقل سرمایه لازم برای راه‌اندازی یک کسب و کار کوچک را ندارند شناخته شوند و زمانی که این افراد بالاخره کسب و کارشان را راه‌اندازی کردند برای کاهش هزینه‌هایی مثل حق بیمه و مزایا تا حد امکان کارها را برونسپاری خواهند کرد.

فریلنسرها ستون فقرات اینترنت هستند

کسب و کارهای کوچک و متوسط هستند که اکثر کارها را در اینترنت انجام می‌دهند و اساساً فریلنسینگ ستون ایجاد چنین کسب و کارهایی است. مدیر عامل Elance، فابیو روزاتی، می‌گوید: “تعداد پروژه‌های ارسال شده از 650،000 پروژه از در سال 2011 به بیش از 1 میلیون در سال 2012 رسیده‌است.”

بیشترین نیازمندی‌ها که برای آن‌ها پروژه تعریف می‌شود کارهای فنی، برنامه‌نویسی، خلاقانه، نویسندگی و طراحی هستند.

حال بگذارید این سوال را بپرسم:

چرا-فریلنسرها-نجات-دهندگان-اینترنت-هستند

چه می‌شود اگر همه فریلنسرها به صورت همزمان دست از کار بکشند؟

بیایید تصور کنیم که در یک لحظه همه‌ی فریلنسرها تصمیم بگیرند به دنبال یک شغل مطمئن و امن باشند و کار فریلنسینگ را رها کنند. چه اتفاقی بدتر از آن می‌تواند بیفتد؟

هافینگتون پست (Huffington Post) از بین خواهد رفت

و همچنین Business Insider ، NYTimes.com ، Mashable و هر وبلاگ، مجله آنلاین و نشریه بزرگ دیگر در اینترنت از بین خواهند رفت. خروجی مطلب این سایت‌ها بسیار کلان، جذاب و به لطف کارشناسان خبره در همه زمینه‌ها، متنوع است و این نویسنده‌ها به صورت فریلنسینگ کار می‌کنند. آن‌ها کسانی هستند که مجله‌ی نقد و بررسی کسب و کار هاروارد به عنوان Supertemps –  متخصصان به دنبال فرصت‌های شغلی بر اساس پروژه از آنها یاد می کند.

تنها بخش کوچکی از اخباری که شما در اینترنت می‌بینید به وسیله نویسندگان تمام وقت آن نشریه های خاص نوشته شده است. تقریبا هیچ وبلاگ بزرگی توانایی آن را ندارد که نویسندگان تمام وقت برای همه مطالبش استخدام کند. این مطلب در مورد وبلاگ ها و سایت های خبری ایرانی نیز صادق است.

از نظر طراحی به سال 1995 باز خواهیم گشت

واقعیت این است که اکثر طراحان این روزها فریلنسر هستند. و آنها سرویس مشابه یا گاهی بهتر را با هزینه پایین‌تری پیشنهاد می‌دهند.

جایی که سایت های بنگاه های متوسط و خرد شبیه سایت های کسب و کار برتر به نظر می رسند. اینترنت تنها سایت‌هایی مثل کوکا کولا یا وبسایت ساده و تمیز اپل که اکثر افراد تلاش می‌کنند که از آن تقلید کنند را شامل نمی‌شود.

کامیابان اینترنت به مثابه‌ی صاحب آن فروشگاه اینترنتی کوچک است که برای ساخت وبسایتش به فریلنسرها اعتماد کرده است و همچنین فریلنسری که همه این چیزها را ممکن کرده است. آن‌ها آینده هستند.

گوگل پلی و اپ استور؟

اکثر اپلیکیشن‌ها در هر دو فروشگاه بزرگ گوگل پلی و اپ استور توسط فریلنسرها یا کسب و کارهای کوچکی که کارهایشان را به فریلنسرها برون سپاری می‌کنند، ساخته می‌شوند. بله، تعدادی اپلیکیشن بی‌کیفیت هم به همین دلیل وجود دارد. همه ما از تبلیغات زیاد و اسپم متنفریم.

اما حقیقت این است که، همین تولید بی‌نظم است که باعث می‎شود این تنوع زیبا را در اپلیکیشن‌ها در دنیا شاهد باشیم. همه ما این تنوع و حق انتخاب را دوست داریم. مطمئننا هیچکس علاقه‌ای ندارد که تنها تعداد کمی اپلیکیشن انحصاری بزرگ و بدون هیچ تنوعی  وجود داشته باشند.

زمین در خطر خواهد بود

بله این اتفاق خواهد افتاد. همه چیز در حال جهانی شدن است. و به همین دلیل است که بعضی از اقتصادها در حال نابود شدن هستند. تنها آن‌هایی که به اندازه کافی سریع هستند که خودشان را با جهانی شدن و برون سپاری وفق دهند شانس موفق شدن را بدست می‌آورند. این مسئله چیز خوب یا بدی نیست، تنها یک حالت گذار یا انتقال است. حدود 70 میلیارد دلار از تولید ناخالص جهانی کالا و ارز مبادله شده به وسیله کارهای برون سپاری شده تولید شده‌است.

به عنوان مثال با توجه به گزارش اداره آمار ایالات متحده، در اکتبر سال 2012 در حدود 14.9 میلیون از کارمندان آمریکایی خود اشتغال بوده اند. فریلنسرها، شغل‌های برون‌سپاری شده و جهانی شدن دست به دست منتقل می‌شود.

در سناریویی که در آن همه‌ی فریلنسرها کارشان را رها می‌کنند و به دنبال شغل‌های دائمی می‌گردند یک بحران مالی بزرگ که تا به حال شبیه آن هم اتفاق نیافتاده ایجاد می‌شود. که واقعا بد است.

و این را در نظر بگیرید:

اینترنت بد به سیاره آسیب می‌زند

طراحی ضعیف یک رابط کاربری برای اینترنت با تعداد کمی اپلیکیشن بزرگ در فروشگاه‌های اپلیکیشن و تقریبا هیچ رسانه‌ی جایگزین، فقدان وبلاگ‌ها و محتواهای تولیدی به دست فریلنسرها مطمئناً جایی نیست که مردم می‌خواهند آنلاین شده و به آن سر بزنند یا از آن استفاده کنند. این به معنی تولید دانش کمتر در مقیاس انبوه، کاهش خلق محصولات منحصر به فرد، فرآیندهای فکری متمایز و ارتباطات کمتر است و در یک کلام به معنای بازگشت به عقب در زمان است.

دوباره به سال 1995 برمی‌گردیم. و من از این موضوع خوشم نمی‌آید. من گوشی Note5 ام رو دوست دارم.

بنابرین اگر یک فریلنسر هستید، به مشارکتتان افتخار کنید.

شما متن یک انقلاب فناورانه هستید.

منبع: hongkiat.com

 


ارسال شده در 22 اردیبهشت 1395
برچسب ها: , , , , , ,

4 thoughts on “چرا فریلنسرها نجات دهندگان اینترنت هستند”

 • سلام
  ممنون از مطالب خوبتون
  واقعا فريلنسري يه بازاركار فوق العاده اي هست كه باعث ميشه هيچ كسي بي كار نباشه .
  با كار فريلنسري خودت رئيس خودتي
  من يه مدتي هست كه با سايت karito.ir كار ميكنم و كاملا راضي هستم از اين سايت و مشتريايي كه توي اين سايت هستن و لذت ميبرم از اين سبك كار كردن.
  به ساير دوستان هم پيشنهاد ميكنم از اين سايت استفاده كنند.
  موفق باشيد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *