نهمین رویداد جامعه کسب و کار شیراز با حضور مسلم ابراهیمی

نهمین رویداد جامعه کسب و کار شیراز (استارتاپ گرایند)، چهارشنبه 5 تیر 98 با حضور مسلم ابراهیمی، بنیان‌گذار فونت ایران و آقای فونت ایران برگزار می‌شود. هدف این رویداد ایجاد فضایی برای تعامل کارآفرینان و فرصتی برای آشنایی و گفتگو با علاقه‌مندان و فعالان کسب و کار اینترنتی است.

نهمین رویداد جامعه کسب و کار شیراز با حضور مسلم ابراهیمی

فونت ایران

فونت ایران یک فروشگاه فونت فارسی است که در سال ۱۳۹۴ فعالیت خود را آغاز کرد. فونت‌های تولیدشده توسط این مجموعه طی چند سال توانست چهره وب و اپلیکیشن‎های موبایل فارسی را تغییر دهد.

اساس کار فروشگاه فونت ایران رعایت داوطلبانه کپی‌رایت فونت فارسی توسط کاربران است.

این وب‌سایت برای دستیابی به دو هدف اصلی تلاش می‌کند:

  • ارتقاء سطح کیفی فونت‌های فارسی.
  • سروسامان دادن به وضعیت حقوقی فروش فونت در ایران.

به این امید که طراحی تایپ بتواند به‌عنوان یک حرفه در بازار گرافیک، نشر و تکنولوژی جایگاه خود را تثبیت کند.

فونت ایران در آذرماه ۱۳۹۴ به‌عنوان یک ایده تجاری دانش‌بنیان توسط پارک علم و فناوری استان فارس مورد تائید قرارگرفته است تا با استقرار در مرکز رشد واحد‌های فناوری دوره رشد خود را آغاز نماید.

این شرکت در اسفندماه ۱۳۹۵ به‌عنوان یکی از شرکت‌های فناور برتر وابسته به پارک علم و فناوری استان فارس معرفی شد.

در جشنواره سرآمد سال ۱۳۹۵ که توسط وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود وب‌سایت فونت ایران در بخش ابزارهای تولید محتوی فارسی برگزیده شد و موردتقدیر قرار گرفت.

در جشنواره وب و موبایل سال ۱۳۹۷ وب‌سایت فونت‌ایران در گروه مارکت فایل‌های دیجیتال توانست در میان ۵ کاندید نهایی حضورداشته باشد.

استارتاپ گرایند

جامعه کسب و کارهای اینترنتی شیراز (ShirazBC) یک رویداد و گردهمایی است که با دعوت از افراد کارآفرین در حوزه‌های مختلف به‌خصوص حوزه‌های استارتاپی، سعی در معرفی این عزیزان به جامعه‌ی جوان و علاقه‌مند به کسب‌وکارهای جدید کند تا قصه پیدایش، شکست و رشد کسب و کارها را از زبان این کارآفرینان بشنوند و با تقویت ارتباطات خود و شبکه‌سازی با افراد مختلف با دیدگاه‌های متفاوت آشنا شوند تا تفکر سیستمی بین افراد جامعه نهادینه شود و ایده‌های خود را مطرح کنند ایده‌های که شاید در آینده گرهی از مشکلات جامعه را بگشاید و یا بتوانند با هم‌افزایی هر چه بیشتر، گسترش دانش و رشد جامعه کارآفرینی شغل، شریک کاری، تیم مناسب و… را بیابند و این‌چنین بتوانیم نقشی هرچند کوچک در رشد و گسترش جامعه کارآفرینی شهرمان داشته باشیم.

 


ارسال شده در 22 خرداد 1398

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *